Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Samoistne cofnięcie sie przepuklin

Samoistne cofnięcie sie przepuklin

W 2009 roku badanie MRI wykazało u mnie liczne przepukliny na poziomie L4-L5 pośrodkowa- uciskajaca worek oponowy i korzen L4 oraz kregozmyk na tym poziomie , L5-S1 pośrodkowo lewoboczna uciskajaca worek i korzeń S1 oraz pośrodkowe Th 8-9, 9-10, 10-11 i 11-12. Badanie wykonane 07 br. wykazuje wypukliny na poziomie L3-L4, L4-L5, L5-S1, Th10-Th11, Th11-Th12. Czy to znaczy, że moj stan sie poprawił? Czuję sie coraz gorzej, dokucza mi bardzo silny bol okolicy ledzwiowej,miednicy.Bol promieniuje do obu konczyn dolnych,pojawily sie problemy z nietrzmaniem moczu.Ucieka mi kostka w prawej nodze, bardzo boli kolano.Mam ogromne problemy z chodzeniem,bol pojawia sie juz po paru krokach.O schyleniu sie nie ma mowy . Siedzenie na krzesle tez powoduje bardzo silny bol.Czy w takim stanie moge pracowac fizycznie

Iwona 2013-07-22, 11:50

Nie poniewaz są to symptomy i objawy zespołu ogona końskiego czyli ucisku przepukliny tylno centralnej na nerwy rdzeniowe L5-S4

fizjolupus 2013-07-27, 15:44

Dziękuję za informację.Poczytałam trochę na ten temat. Problem jest poważny, zgadzają się wszystkie objawy. Leczę się neurologicznie od dawna, ale żaden lekarz nie postawił mi diagnozy. Kolejne prześwietlenia i MRI wykazują zmiany, którymi lekarze się nie przejmują i odsyłają do następnych specjalistów. Co mam robić? Ja mam powiedzieć lekarzom co mi jest?

Iwona 2013-07-28, 16:33

Z takimi objawami to najlepiej do dobrego neurochirurga, najlepiej skonsultować się więcej niż z jednym i chyba prywatnie bo z NFZ to wiadomo jak często lekarze podchodzą do pacjenta. Choć z płatnymi wizytami też są czasem dziwnie lekarze, że chciałoby się powiedzieć za co ja mam płacić.

pacjent 2013-12-04, 21:05