Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko przerwania rdzenia przy przepuklinie na poziomie lędźwiowo-krzyżowym

Ryzyko przerwania rdzenia przy przepuklinie na poziomie lędźwiowo-krzyżowym

Proszę o pomoc. Mam 32 lata i od paru miesięcy lecze zapalenie rwy kulszowej, W zasadzie w chwili obecnej dolegliwości bólowe praktycznie minęły. Ale zgodnie z zaleceniem lekarza zrobiłem rezonans i tu zaczął się dramat. Opis jest taki : Na poziomie l5/s1 tarcza m-kregowa o obniżkowej wysokości z cechami odwodnienia, jej materiał tworzy masywną, prawie całkowicie wypełniającą śiwatło kanału kręgowego centralno-lewoboczną przepuklinę uciskająca oba korzenie nerwowe s1. Konieczna pilna konsultacja neurochirurgiczna. Na rezonansie rzeczywiście wygląda jakby dysk zalał cały przestrzeń gdzie jest rdzeń. I teraz moje pytanie jest takie czy jest możliwe nieoperacyjne zaleczenie takiej dolegliwości do poziomu takiego, że będe mógł nadal aktywnie żyć (uprawiam sport m.in judo, jeżdzę motocylkem) i nie chciał bym z tego rezygnować. Czy zignorowanie tego stanu może spowodować jakiś pogorszenie skoro teraz ból już miną? Czy jest niebezpieczeństwo przerwania rdzenia czy coś podobnego i jakie były by konsekwencje ?

Jakub 2010-07-31, 20:53