Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań po operacji kręgosłupa szyjnego

Ryzyko powikłań po operacji kręgosłupa szyjnego

Chciałabym się dowiedzieć, jak przebiega operacja kręgosłupa szyjnego, czy jest się po tym zabiegu długo unieruchomionym? Czy jest to operacja bolesna? Boję się, że może być niebezpieczna. Czy jest na przykład prawdopodobne, aby umrzeć podczas tej operacji albo zostać sparaliżowanym?














Violunia 2011-01-14, 20:41

Oczywiście ryzyko wystąpienia uszkodzenia rdzenia i niedowładów istnieje. Zostanie Pani poinformowana o wszelkich powikłaniach, jednak takie powikłania zdarzają się bardzo bardzo rzadko, a prawo wymaga udostępniania takiej wiedzy (wszystkich możliwych powikłań) przed zabiegiem. Do zabiegu zostanie Pani znieczulona, także ból może wystąpić po operacji, jednak będą stosowane leki przeciwbólowe, także proszę się nie obawiać. Unieruchomienie nie trwa długo, wszystko zależy od rodzaju operacji. Wszelkie pytania proszę kierować do chirurga i anestezjologa,który będzie Panią badał dzień przed zabiegiem.

neuron 2011-01-16, 12:01

Miałam operację kręgosłupa szyjnego w zeszłym roku w maju/ malacja rdzenia na odc, C4-C5/ - wstawiony implant, po operacji miałam problemy z przełykaniem , ale to minęło po 2 dniach, potem chodziłam w kołnierzu szyjnym ok - m-ca. Po dwóch miesiącach wróciłam do pracy / biurowa/ . Jak długo pracuję przy komputerze odczuwam ból - szyja i bark , ale to mija . Podczas kontroli p.doktor powiedział , że niestety tak będzie , ale nie będzie gorzej. Funkcjonuję normalnie , trzeba tylko uważać i nie robić gwałtownych ruchów głową. Pozdrawiam i proszę się nie bać/ mam 59 lat /

Teresa 2016-10-28, 09:46