Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko efektu domina po operacji dyskopatii szyjnej

Ryzyko efektu domina po operacji dyskopatii szyjnej

Mam rozpoznaną cieśn nagarstka, dyskopatię szyjną C3-C7 ze stenozą 10mm.Na 5-6 jest centralno-dwuboczna przepuchlina 7mm, ucisk worka oponowego,niewielki ucisk na rdzeń,bardzo wąska przestrzeń płynu kanału rdzeń,zawansowane zmiany zwyrod.,i na innych jest również znaczne zwężenie otworów miedzykregowych powodujace uciski korzeni nerwowych.

9 mies temu nie mogłam ruszyc rekoma.Obecnie z trudem ale moge podnieść ręce(bolą),ból głowy(troche zniwelowany przez fizykoterapie),ból łopatek.Jakieś zimne prądy które przeszywaja mnie,ból szyi,na poczatku nie mogłam skrecić szyją.mam znacznie osłabione czucie,a w jednej rece mam zwłaszcza palce serdeczny i mały takie wrażenie jakby z metalu,poza tym w obu barkach i przedramieniach mam wrażenie jakby z metalu,albo poważne obicie.Tak było 9 miesięcy tak jest i teraz.

pytanie
czy mam szanse na dalsza rehabilitacje czy jest koniecznosc operacji?Czy zrobiac op. na jeden poziom moge mieć kolejne(efekt domina)czy moze lepiej w tej sytuacji poczekać az lekarz zdecyduje sie zrobic od razu dwa poziomy.

Natalia 2012-06-17, 15:36