Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Rwa kulszowa, torbiele okołokorzeniowe

Rwa kulszowa, torbiele okołokorzeniowe

Wynik badania MR- Kobieta lat 46.
- lordoza lędźwiowa zachowana
- przejściowa budowa pogranicza L-S przyjmuje lumbalizację S1, do weryfikacji ze zdjęciem rtg
-krążek m-k L5/S1 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci obniżenia wysokości i sygnału różnego stopnia dehydratacja pozostałych krążków m-k
- zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach powierzchni stawowych i w stawach m-k i zachyłków bocznych
-niewielka okrężna wypuklina krążka m-k L3/4, L4/5 z modelacją worka oponowego, przewężeniem otworów m-k
-współistniejąca z osteofitozą okrężna wypuklina krążka m-k L5/S1 z modelacją worka oponowego, zwężeniem otworów m-k nieco bardziej prawego z możliwym uciskiem na korzeń nerwowy. Kanał kręgowy na tej wysokości węższy.
-wewnątrzkanałowo na wysokości S1-S3 torbiele okołokorzeniowe, najwieksza średnicy 17 mm.
Moje objawy:
Ciągnący ból ( z prawej strony)od pośladka w dół kończyny po zewnętrznej stroni aż do stopy (lekkie uciekanie stopy w lewa stronę). Ogólne odczucie zmęczonych nóg.
Pieczenie (swędzenie?) w okolicach kości krzyżowej gdzieś w środku. Ucisk na pęcherz….ciągle chce mi się siku. Uczucie „gilgotania” gdzieś w środku…przy pęcherzu?, wewnątrz pochwy?
Pracuję za biurkiem przez 8 godzin w ciągu dnia. Jest bardzo uciążliwe. Stanie jest też bardzo uciążliwe. Gdy stoję dłużej mam potem problemy by usiąść. Leżenie nie przynosi ulgi.
Leki przeciwbólowe nie pomagają…. Gdy wzięłam Tramal (100mg)może lekka ulga- bardziej przez „otumanienie” .
Zabiegi typu laser, terapuls…..nie przyniosły żadnej poprawy.
Czy te torbiele to cos groźnego? Czy to one daja takie objawy?
Czy można mi jakość pomóc???? Czy tak już będzie i będę musiała nauczyć się z tym bólem żyć??
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź…

Mirka 2014-04-17, 13:16