Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Rwa kulszowa i zmniejszona lordoza lędźwiowa

Rwa kulszowa i zmniejszona lordoza lędźwiowa

Witam. Od długiego czasu towrzyszy mi silny ból kręgosłupa promieniujący do kończyny olnej prawej., po szeregu badań i konsultacjach okazało się,że mam rwę kulszową. Niestety leki, ćwiczenia nie pomagają,a lekarz mówił,żeby z operacją się wstrzymać.
To są moje wyniki tomografu komputerowego stwierdzono:
-na poziomie L5/S1 centralno-prawoboczną pjm z modelowaniem worka oponowego oraz kompresją prawego nerwu rdzeniowego S1
-pozostałe przestrzenie m/kr objęte badaniem bez cech obecności pjm
-kanał kręgowy i otwory międzykręgowe bez cech stenozy
-wysokość trzonków oraz przestrzeni m/kr prawidłowa
-lordoza lędźwiowa zmniejszona
-kości o niezmienionej strukturze

Co mogę zrobić by w końcu zacząć żyć normalnie bez okropnego bólu unikając operacji?? Bardzo proszę o pomoc.

Gosia 2013-10-29, 10:38

Od roku rehabilituję przepuklinę kręgosłupa L5/S1 u dr. Niesłuchowskiego - efekty super! Dodam, że jest duża - ma 15mm. Niestety zaniedbałem się i na własne życzenie *złapałem* rwę kulszową... Leczę od miesiąca - sirdulan, cataflan, profenid... dwie wizyty na SOR, wlewy, kroplówki, witamina b w zastrzykach (bolesne ale pomaga), itd. Jest poprawa... powoli, małymi kroczkami idzie lepsze... Jestem operacyjny ale chciałbym jeszcze tego uniknąć. Zazwyczaj po 3-4 latach, a czasem wcześniej wraca się na stół z przepukliną pod i nad operowanym polem. Taka nasza ludzka natura.
Trzymaj się i nie daj się Gosia!

bart 2013-11-04, 21:39