Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Rozpoczęcie pracy fizycznej po operacji kręgosłupa

Rozpoczęcie pracy fizycznej po operacji kręgosłupa

Dzien dobry, z MR - kreg.L/S wynika, ze musze miec przeprowadzona operacje na tym odcinku. całe zycie pracowalem fizycznie, czy to na budowie czy tez w budowaniu konstr. stalowych. mam pytanie czy po operacji met. tradycyjna (nie laserowa) bede mógł pracowac nadal w ten sposób. po jakim czasie bede mogł wrocic do pracy? wiem, ze nie da się tego okreslic w dniach czy tygodniach ale prosze powiedziec w przyblizeniu, bo wogle nie wiem czego sie spodziewac. ile dni po takiej operacji przebywa sie w szpitalu? dziekuje za odp.

Bogdan 2011-03-17, 12:50

Do szpitala zgłasza się Pan w wyznaczonym przez lekarza terminie, zwykle na drugi dzień odbywa się operacja. Następnie w zależności od stanu ogólnego wychodzi się na 2-4 dzień po operacji. Otrzyma Pan zwolnienie lekarskie (około 3 miesięcy). Potem wizyty kontrolne, rehabilitacja.

neuron 2011-03-17, 16:44

Bardzo krótka,epizodyczna odpowiedź...
Każdy przypadek jest inny-jestem po operacji kręgosłupa,po której wyszłam do domu w 10 dobie-potem 3 miesiące L4,a następnie świadczenia rehabilitacyjne-o długości ich trwania decyduje lekarz orzecznik ZUS...
Pozdrawiam wszystkich czekających na operację-mogę powiedzieć,że jestem w 99% zadowolona z wyniku operacji:)

izka 2011-12-15, 12:24

Do Bogdana. Czy jest pan juz po operacji. L5/s1. Ja tez mam wyznaczony termin ale sie waham .Bóle mam co dziennie. A jak pan sie czuje.

Darek 2015-04-28, 12:10

Każdy przypadek jest inny, wystarczy poczytać inne wątki.
Ja miałam operację 31 października 2014r. wyszłam do domu po 6 dniach dopiero. Wczoraj minęło pół roku na zwolnieniu L4, od dzisiaj przez 4 miesiące jestem na zasiłku rehabilitacyjnym (tyle póki co przyznał mi orzecznik ZUS). Obawiam się, że będę musiała przedłużyć zasiłek, bo nie zdążę się postawić na nogi.
Mam usuniętą jedną przepuklinę i dysk, zamiast którego mam implant, to w części L3-L4. W niższych partiach mam również przepukliny, które prawdopodobnie się po operacji uaktywniły. Jest gorzej niż przed operacją, bóle mam 24h/dobę, nie mogę siedzieć, chodzić za daleko... Więc nie jest dobrze. Ale mam 2 kolegów, którzy po operacji wrócili do pracy po 4-5 miesiącach i jest wszystko ok.
Wszystko zależy od rodzaju koniecznej operacji i od organizmu. No i od kompetencji lekarza ;)
Powodzenia

Ania Toruń 2015-04-30, 08:45

Bol kregosupa lędziowego L5/S1
W odcinku L1-L5 nierówność blaszek granicznych trzonów kręgowych o charakterze guzków Schmorlna,krążki międzykregowe obniżone ,z niewielkim uwypukleniem tylno -bocznych zarysów.

Na poziomie L5/S1 kręgozmyk przedni L5 na 8 mm,z obustronna kręgoszczelina po prawej szerokości ok 4mm,po lewej ok 3mm krążek międzykręgowy uwypuklony tylno-boczne na ok 4mm-efekcie kanał kręgowy na ty poziomie nieprzewężony,umiarkowanie przewężone otwory międzykręgowe L5/S1.
Mam ble po prawej stronie co dziennie raz mocniej raz slabiej .Rehabilitacja mi nie pomaga.Co robic

Darek 2015-05-04, 10:14