Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Rezonans opis - operacja czy moze raczej nie ? mozna biegać ?

Rezonans opis - operacja czy moze raczej nie ? mozna biegać ?

U mnie podobnie też jak u wszsytkich dyskopatowiczów...

bóle szyi, mrowienie w prawej ręce, osłabienie mięsni...No nie jest tak, ze nie daje mi to żyć ale czasami dokucza i z czasem coraz silniejsze i wyrazniejsze sie robi niz np. rok temu
Bardzo lubię sie ruszać - ale odstawiałm bieganie bo ponoć bardzo przeciazą kręgosłup...

To samo siłownia..nie wiem juz co ćwiczyć i jak, zeby sobie czegoś nie nadwyrężyć
Brzuszków takich klasycznych to juz po kilku czuje że szyja masakrycznie boli i dłąwienie w gardle

Wyznaczono mi termin operacji, na razie czekam...
Moze jest ktoś, kto byc coś doradził..? czytam i czytam na forach, ale tyle tego czasami kilkaset wypowiedzi, mam już mętlik w głowie..


opis z MR

zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego z tendencją do jego kyfotycznego wygięcia. Cechy dehydratacji krążków międzykręg. z obnizeniem ich wysokosci na poziomach c5 c6 oraz c6 c7
na poziomie c5/c6 widoczna przepuklina krążka międzkr. tylko przyśrodkowa na głebokosc 4mm.
uwypuklony krążek zawęza rezerwę płynowa zachyłków i wywiera impresje na korzenie nerwoe.

na poziomie c6 c7 dokanałowa przepuklina krążka międzykręg. tylno-przyśrodkowo-prawoboczna. Krążek penetruje dokanałowo oraz w obręb prawego zachyłka na głębokosc 3mm z cehcami kolizji z prawym korzeniem nerwowym.
Ponadto na krawedziach tylno bocznych trzonów kręgów c4-cg obecne są ossteofity zmieniejszajace rezerwę płynowa kanału kręgowego i otworów międzykręgowych.
Zwyrodnieniowe strefy stłuszczenia szpiku kostnego typu Modic2 w sasiedztwie blaszek graniczncyh trzonwó c5 i c6.
Rdzen kręgowy w odcinku szyjnym o prawidłowym sygnale.
kanał dokręgowy na poziomie c5 i c6 jest zwężony, osiaga w wymiarze strzałkowym 9mm.
na pozostałych obszarach bez cech stenozy, osiąga 13-14mm.

Dyskopatia szyjna.

Szyja1977 2016-10-18, 14:56