Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Renta przy bólach stawów i kręgosłupa u traktorzysty

Renta przy bólach stawów i kręgosłupa u traktorzysty

Witam, proszę o z opiniowanie mojego badania.

Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej.
Obniżenie wysokości krążka m-k C5/6.
Dyskretne obniżenie intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych krążków m-k C5/6 i C6/7 przemawiające za procesem ich dehydratacji.
W segm. C5/6: tylna pośrodkowo-dwuboczna wypuklina krążka m-k modelująca worek oponowy. Drobne osteofity na sąsiadujacych tylnych krawędziach trzonów C5 i C6.
W segm. C6/7: Tylna pośrodkowa - i nieznacznie prawoboczna przepuklina uciskająca na worek oponowy.
krążka m-k Zaostrzenie tylnych krawędzi trzonów.
W trzonie Th3 ognisko 10,5 x 7 mm, hiperintensywne w obrazach T2 i T1-zależnych bez cech całkowitego wytłumienia w sekwencji SPAIR- obraz sugeruje naczyniaka. Podejrzenie niewielkich tylnych wypuklin krążków m-k Th1/2 i Th3/4. Innych zmian w wykonywanych badaniu MR odcinka szyjnego kręgosłupa nie stwierdzam. Rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału.



Aparat wyprostny bez zmian.
Zachyłki nadrzepkowy i boczny bez płynu
Zmiany zwyrodnieniowe pod postacią zwężenia przysrodkowej szpary stawowej, osteofitozy brzeżnej na kłykciach kości udowej i piszczelowej, zmiany degeneracyjne z ekstruzją łąkotki przysrodkowej.
MCL, LCL, łąkotka boczna bez zmian.
Chondromalacja II/III w stawie rzepkowo-udowym
Dół podkolanowy bez torbieli.

KRĘGOSŁUP PIERSIOWY
Esowate skrzywienie kręgosłupa piersiowego.
Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze trzonów kręgów piersiowych, głównie w środkowej i dolnej częsci tego odcinka kręgosłupa.
Obniżenie większości krążków międzykręgowych w tym odcinku kręgosłupa - cechy wielopoziomowej dyskopatii.


Opis badania
Prawowypukła skoliza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego.
Drobne zmiany spondylosis def. w kręgach lęździowych.
Przestrzenie międzykręgowe L4/L5 i L5/S1 zwężone, L3/L4 nieznacznie węższa.
Poza tym kręgi lędźwiowe i przestrzenne międzykręgowe w normie.
Stan po endoprotezie prawego stawu biodrowego. Ustawienie w stanie w normie. NIe wykazano cech osteolizy wokół trzpienia protezy.
Widoczne *wystawienie* śruby mocującej poza obrys panewki.
NIeznaczna zwyrodnieniowa sklerotyzacja stropu panewki lewego stawu biodrowego.
Poza tym lewy staw biodrowy w normie.

Wykonuje zawód traktorzysty, wykonuje go 20 lat. Sprawia mi to ogromny ból. Lekarze mówią, że powinienem iść na rentę, ale jestem za młody (mam 40 lat). Co powinienem zrobić w takiej sytuacji ??

Marek 2012-07-12, 10:18