Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Rehabilitacja przy pieczeniu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Rehabilitacja przy pieczeniu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Zniesienie fizjologicznej lordozy lędzwiowej .Poziome ustawienie kości krzyżowej.W trzoniekręguL2 widoczny naczyniak o wymiarach 16x19mm.Wielopoziomowe widoczne plamiste obszary zwyrodnienia tłuszczowego.Cechy dehydratacji krążków między kręgowych L3/4,L4/5 i L5/S1 z niewielkim obniżeniem ich wysokości.Na poziomie L2/L3 uwypuklenie struktur krążka międzykręgowego typu bulging na głębokości 2mm dokanałowo z niewielką prawostronna lateralizacja,ze zwężeniem dolnego piętra prawego otworu międzykręgowego,zmodelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego na tym poziomie.Wymiar strzałkowy pośrodkowy światła kanału kręgowego na tym poziomie wynosi 19mm.
Na poziomieL3/L4 uwypuklenie struktur krążka międzykręg.typu bulging na głębokości4mm dokanałowo z pr.str.lateralizacjąz modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego na tym poziomie ze zwężeniem obu zachyłków bocznych i dolnych pięter obu otworów międzykręgow.Korzenie nerwów rdzeniowych L4 w zachyłkach uciśnięte.Nerwy rdzeniowe L3 w otworach międzykręgowych pozostają w przyleganiu do wypukliny.Wymiar strzałkowy światła kanału kręgow.na tym poziomie wynosi 18mm.
Na poziomie L4/L5 uwypuklenie struktur krążkatypu bulging na głęb.5mm dokanałowo z prawostronna lateralizacja z obecnością wysokosygnałowej w obrazach T2-zależnych strefy uszkodzenia pierścienia włóknistego z modelowaniem przedniej pow.worka oponowego na tym poziomie,ze zwężeniem obu zachyłków bocznych i dolnych pięter obu otworów międzykręgow. Korzeń lewego nerwu rdzeniowego L5 wzachyłku modelowym.Nerwy rdzenioweL4 w otworach międzykręg. pozostają w przyleganiu do wypukliny.Wymiar srtzałkowy pośrodkowy swiatła kanału kręgowego na tym poziomie wynosi 17 mm.
Na poziomie L5/S1 uwypuklenie struktur krążka międzykręg.na głebokości 3mm dokanałowo z modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego na tym poziomie z niewielkim zwężeniem obu zachyłków bocznych.
Nerwy rdzeniowe L5 w otworach międzykręgow. pozostają w przyleganiu do zmian zwyrodnieniowych na tylno-bocznych krawędziach trzonu.
Mam odległą wizytę u neurologa,proszę mi powiedzieć jaka rehabilitacja - ćwiczenia ulżą mi w bólu/mam uczucie strasznego pieczenia w odcinku krzyżowym.

Renata 2012-02-03, 21:26

Wskazana rehabilitacja ruchowa i fizykoterapia. Skierowanie na podstawie tego badania wyda lekarz rodzinny, czyli szybciej będzie można rozpocząć rehabilitację. Rehabilitant dobiera indywidualnie program ćwiczeń.

neuron 2012-02-26, 09:53