Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Rehabilitacja przy naczyniaku w trzonie kregosłupa szyjnego

Rehabilitacja przy naczyniaku w trzonie kregosłupa szyjnego

Mam stwierdzonego naczyniaka w trzonie kregoslupa szyjnego.Od kwietnia mam miec zabiegi rehabilitacyjne jak tensy,laser,krio i gimastyke.Wszystko na kregoslup szyjny.Jak mialam ustalane zabiegi przez lekarza to nic nie wiedzialam o naczyniaku dopiero teraz wykonalam kontrolne badanie ktore wykazalo ze jest. W poprzednim badaniu nie bylo naczyniaka.Czy moge podac sie tym zabiegom?














Anna 2012-03-27, 15:10

Witaj:) Ja też mam naczyniaki i to w całym kręgosłupie,mój lekarz zabronił mi jakiejkolwiek rehabilitacji. Zapytaj swojego lekarza,bo nie wiem ,czy to nie zależy od ich wielkości. Ja mam je duże ,ale lekarz powiedział że da się z tym żyć:):)Głowa do góry.Pozdrawiam.

Barbara 2012-03-27, 19:55

Ja mam tez naczyniaka w nasadzie łuku Th10 w odcinku piersiowym o rozmiarach 17mm. Byłem z tym wynikiem u neurologa i u neurochirurga i powiedzieli że mam sie rehabilitować. Ja cały czas chodze na rehabilitacje ale tam gdzie mam naczyniaka cały czas mnie boli. Praktycznie co dziennie.Na dzień dzisiejszy biore leki baclofen i opokan.A ostanio byłem jeszcze u jednego neurochirurga i powiedział mi że powinienem mieć cementowanie tego naczyniaka. Każdy neurochirug coś innego mówi.Sam juz nie wiem czy od zwyrodnienia mnie boli czy od naczyniaka.A odczuwasz jakies bóle tam gzdie masz naczyniaka.

Jarek 2012-03-28, 09:02

Napisz ponowny swój opis bo lekarz ci nie odpisze.

Joanna 2012-03-28, 09:03

Witam dziekuje za odpowiedzi.Pytasz Jarku czy mnie boli? Boli mnie caly czas raz wiecej raz mniej.Najbardziej boli rano,wieczorem i w nocy.W ciagu dnia boli ale jest bol umiarkowany.Trudno mi powiedziec czy najbardziej odczuwam bol w miejscu naczyniaka poprostu boli mnie cala szyja.Moj wynik obecny jest taki Lordoza szyjna zachowana.Trzony kregowe prawidlowej wysokosci z cechami zwyrodnienia tluszowego szpiku.W przedniej czesci trzonu C4 hiperintesywna strefa sr 5 mm o wejrzeniu lagodnego naczyniaka.Osteofity przednich i drobne zaostrzenia tylnych krawedzi trzonow C4-C7 oraz wielopoziomowo w stawach Luschki -o najwiekszym nasileniu na poziomach C5/C6 i C6/C7.Wielopoziomowe niewielkie odczyny zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych C3/C4 -C6/C7.Pogrubienie wiezadla podluznego tylnego C5-C7.Wystepuje wielopoziomowa dyskopatia w postaci dehydratacji oraz proporcjonylnych do zmian kostnych szerokolukowych owypuklen krazkow miedzykregowych C5/C6 i C6/C7 na ok 2mm (dokanalowo i dootworowo).Zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze wraz wypuklinami krazkow miedzykregowych na poziomach C5/C6 i C6/C7 nieznacznie przewazaja zachylki boczne i otwory miedzykregowe bez uchwytnej kolizji z korzeniami nerow rdzeniowych i nerwami rdzeniowymi w ich obrebie.Wzgledna nabyta stenoza kanalu kregowego C5/C6-C6/C/ ze zmiejszeniem wymiaru strzalkowego do 10 mm.Sygnal rdzenia kregowego w odcinku szyjnym nie wykazuje zmian.Obramowanie kostne kanalu kregowego w granicach normy.Rok temu jak robilam pierwsze badanie to mialam splycona lordoze szyjna,dyskopatia wiepoziomowa typu bulging i portuzja.Nie mialam zadnego naczyniaka na tym poziomie mialam cechy odwodnienia krazkow.Na odcinku ledzwiowym i piersiowym tez mam zmiany.Ale najgorzej boli szyja.Co do lekarzy to sie zgadzam jeden lekarz mowi tak a drugi inaczej.Ja wybieram sie na poczatku czerwca do neurochirurga.Moja pani doktor neurolog kazala mi na moj kregoslup robic oklady cieple z roztworu soli kuchenej lub inaczej zwanej odpadowej.Ostanio bylam i chirurga naczyniowego mialam robione usg tetnic szyjnych poniewaz mam bole glowy i zawroty a przy pierwszym badaniu mi wyszlo ze lewej tenicy kregowej nie uwidocznion a teraz juz ani lewej i prawej tetnicy kregowej nie uwidoczniono.Przeczytala moj wynik z Mri kregoslupa szyjnego i powiedziala ze oklady tu juz nic nie pomga wedlug nej operacja.Pozdrawiam!

Anna 2012-03-28, 13:59

Witam Aniu. Obawiam się ,ze tylko operacja Cie ratuje,bo prawdopodobnie nie boli Cię od naczyniaków,tylko od dyskopatii i zwyrodnień.Ja byłam u lekarza w Piekarach Śląskich i lekarz powiedział,że z naczyniakami można żyć,a boli od zwyrodnień i dyskopatii. Jeśli chodzi o cementowanie to też nie tak szybko, ja ma naczyniaki w kr,lędzwiowym 30mm/29mm/18mm i lekarz mówi ,że dopuki nie ma zagrożenia złamaniem to nie cementują ,bo to tez jest niebezpieczne. Ale to fakt ,że wszystko zależy od lekarza. Mi lekarz z Piekar zabronił jakiejkolwiek rehabilitacji.( z obawy przed złamaniem kręgosłupa).. Aniu najlepiej skontaktuj się z dobrym neurochirurgiem...Pozdrawiam.

Barbara 2012-03-28, 14:27

Do Ani . A ile masz lat że masz problem z kregosupaem.

Joanna 2012-03-28, 18:25

Witam serdecznie wszystkich.Joanna pytasz mnie ile mam lat? Jestem wieku 44 lat.Basiu tak jak pisalam jestem zarejestrowana do neurochirurga do Szpitala św Rafala w Krakowie.Tak sie zastanawiam czy dobrze zrobilam bo podobno tez sa dobrzy lekarze na Botanicznej 3.Powiem wam jedno czlowiek przychodzi do lekarza po pomoc a lekarze nas traktuja jak zlo konieczne.Jedna pani neurolog bez zadnych badan stwierdzila ze boli mnie glowa od kregoslupa a zawroty i omdlenia mam ze lewa tetnica kregowa jest nie widoczna.To ja nie skonczylam medycyny i wiedzialam to przed wizyta.Na moje pytanie co mam robic odpowiedziala trzeba sie przyzwyczajc do bolu i zawrotow.Nie trzba robic zadnych dodatkowych badan.Ciekawe co by powiedziala teraz na usg tetnic szyjnych gdzie nie widac zadnej tetnicy kregowej.Druga pani neurolog co dala mi laskawie skierowanie na kontrolne MRI jak przeczytala wynik widzialam jej zaskoczenie i takie mialam wrazenie ze nie wie co ma zrobic z tym faktem i kazala mi robic oklady z soli i na tym koniec.Poszlam wiec z wynikiem usg tetnic do chirurga naczniowego pani doktor przeczytala oba wyniki i powiedziala czy wynik widzial jakis specjalista powiedzialam ze neurolog i powiedzialam ze pani doktor kazala robic oklady z soli .Patrzala na mnie z usmiechem i powiedziala ze w moim przypadku oklady nic nie pomoga.Powiedziala zebym poszla do neurochirurga bo jej zdaniem powinam byc operowana.Powiem wam szczerze mam serdecznie dosyc tego wszystkiego chodzenia od lekarza do lekarza.Zeby to wszystko przetrwac trzeba byc zdrowym czlowiekiem a nie chorym...Pozdrawiam

Anna 2012-03-29, 15:58

Witam,u mnie też stwierdzono naczyniaka L3,zajęte było ponad 60% kręgu.Oprócz tego mam przepukliny L3-L4iL4-L5.Neurochirurg zabronił jakiejkolwiek rehabilitacji i wysłał na cementowanie.Po zabiegu jak bolały nogi tak dalej i bolą.Po kontrolnymMR oceni czy rehabilitacja czy zabieg chirurgiczny.Pozdrawiam.

jola43lat 2012-04-17, 16:58