Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Rehabilitacja po operacji usunięca jądra miażdżystego

Rehabilitacja po operacji usunięca jądra miażdżystego

Mam 24 lata, niedługo będę przechodził operację usunięcia jądra miażdżystego na odcinku L5-S1, czyli ogólnie mówiąc części dysku która wysunęła się z przestrzeni międzykręgowej. Bardzo zależy mi aby wrócić do jak najlepszej sprawności fizycznej po operacji. Jestem osobą cierpliwą i najważniejszym jest dla mnie jak najsolidniej podejść do rehabilitacji po operacji. Moje pytanie brzmi: kiedy najszybciej można rozpocząć rehabilitację po operacji? Jak powinna ona przebiegać? Nie chciałbym przesadzić z intensywnością treningu jednak chciałbym rozpocząć chociażby delikatne ćwiczenia w jak najszybszym czasie (mam świadomość iż może to nastąpić nawet do 2 mies po operacji). Na jakiego typu ćwiczeniach należy się skupić po tego typu operacji aby wzmocnić się w poprawny sposób?

Maciej 2012-05-07, 22:43

Program zostanie indywidualnie dopasowany do Pana możliwości i dolegliwości bólowych. Rehabilitacja wskazana jest jak najszybciej, a właściwie uzależniona jest od rodzaju zabiegu.

neuron 2012-05-08, 18:19