Forum neurologiczne » Bóle głowy » Regularne bóle głowy, aura, drętwienie

Regularne bóle głowy, aura, drętwienie

Witam,

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem, żeby powodem migreny z aurą była nerwica?

3 lata temu trafiłam do szpitala z objawami takimi jak: drętwienie kończyn, zawroty głowy, uczucie ze zaraz zemdleje... miałam zrobioną morfolofię, która wykazała jedynie lekko obniżony potas, reszta ok, ekg także w porządku. Podano mi kroplówkę i wysłano do domu ponieważ stwierdzono że nic mi nie jest. Jednak objawy dalej nie ustępowały cały tydzień byłam tak osłabiona że miałam problem z dotarciem do łazienki. Byłam także u lekarza pierwszego kontaktu ponieważ uważałąm zę dalej jest coś nie tak, zrobiono mi ponownie morfologię, sprawdzono poziom chormonów tarczycy - też wszystko ok, po czym pani doktor stwierdziła że niemożliwe żebym miała ciągle takie objawy, że jestem za młoda itp, itd i pewnie czymś się stresuje, po czym przepisany został mi jedynie magnokal (magnez z potasem) oraz Sedatif pc (homeopatyczny lek przeciwlękowy).
Oczywiście to wszystko nic nie dało, w domu przestałam nawet wspominać o swoich objawach, ponieważ wszyscy uznali że histeryzuję. A ja nadal nie czuję się dobrze!

Jakiś czas temu przytrafiłą mi się taka sytuacja: w polu widzenia zaczęły pojawiać mi się migoczące znaczki, plamki.. itd.. po chwili zaczęła drętwieć prawa część ciałą.. po jakimś czasie zaczęłam widzieć normalnie, drętwienie minęło.. ale zaczął się okropny ból głowy po lewej stronie...

Podobna sytuacja zdarzała sie co kilka dni (co 2, 3) uznałam wtedy że to może z przemęczenia, ponieważ było to w trakcie sesji.. po sesji rzeczywiście zaczęło sie to zdarzać rzadziej, teraz tylko raz w tygodniu, ale co ciekawe zawsze we wtorki i praktycznie zawsze po południu, raz czy 2 zdarzyło mi się rano, zaraz po wstaniu z łóżka.

Czy ktoś wie, co może być tego powodem?

Wybieram się znów do lekarza pierwszego kontaktu, jednak niestety tylko raz w tygodniu można dostać się do mojej lekarki po południu.

Czekam na odpowiedź.

Ika91 2012-08-14, 21:08

To co Pani opisuje wskazuje na migrenę z aurą. Warto jednak wykonać badania tj. eeg i badanie obrazowe głowy.

neuron 2012-08-16, 11:29