Forum neurologiczne » Bóle głowy » Pulsujący ból głowy przy podwyższonym ciśnieniu tętniczym

Pulsujący ból głowy przy podwyższonym ciśnieniu tętniczym

Witam, od dawna miewałam bóle głowy tak jak na przykład przy zmianie pogody. Od paru miesięcy bóle zmieniły swój charakter. Częściej pojawiały się bóle jakby migrenowe. Po wizycie u lek. rodzinnego wyszłam ze skierowaniem do neurologa, poleceniem pójścia do okulisty i zapisywania ciśnienia rano i wieczorem, także podczas bólu głowy. Bóle te są zawsze takie same, potylica czy też kark co czasem trudno określić, pulsujące, często bolą mnie do tego oczy. Do tego jako gratis zawroty głowy, które ostatnio lubią się pojawiać bez okazji bólu głowy. Dodatkowo pojawiła się denerwująca plamka lub pajączek w moim polu widzenia. Wredne to strasznie, jak jadę autem to czasem próbuję przegonić muchę= ten pajączek, jak się idzie domyślić bez efektu. Odnośnie ciśnienia to patrząc na te moje zapiski okazuje się, że z bólami zawsze wiąże się wzrost ciśnienia, ja zwykle miewam 115/65, a przy bólu nawet 140/110*-to mój rekord. do tego jeszcze fale gorąca. Poprosiłabym o jakiś wniosek do tego,bo jakoś nie wiem czego się spodziewać po tej wizycie u tego neurologa, na którą się muszę umówić. Z góry dziękuję.

Emilia 2010-10-28, 16:10

Pani objawy wskazują raczej na migrenę. Jednak należy zastosować odpowiednie leczenie, tak aby mogła Pani normalnie funkcjonować a objawy nie były uciążliwe. Takie leczenie można osiągnąć dobraną indywidualnie farmakoterapią.

neuron 2010-10-31, 20:24