Forum neurologiczne » Bóle głowy » Pulsujący ból głowy nad lewą skronią

Pulsujący ból głowy nad lewą skronią

Od około 3 miesięcy odczuwam pulsujący, chwilowy ból umiejscowiony nad skronią po lewej stronie. Początkowo ból pojawiał się co kilka dni, czasem raz dziennie, czasem kilka razy. Obecnie od około tygodnia występuje codziennie, prawie cały czas. Lekarz rodzinny, u którego byłam, zapisał mi Vinpocetine i leki przeciwbólowe, zlecił morforlogię (wyniki w normie). Narazie nie wiedać efektów leczenia, tzn. po lekach przeciwbólowych ból ustępuje, ale jeżeli ich nie biore, nie ma zmian. Nie mam innych objawów typu: nadwrażliwość na światło, dźwięk, drżenie mięśni, zaburzenia widzenia.

Inga 2010-08-02, 11:27

Prawdopodobnie jest to napięciowy ból głowy. Najlepiej skonsultować się jeszcze z neurologiem, który z większym prawdopodobienstwem będzie mógł ustalić przyczynę bólu, na podstawie badań.

neuron 2010-08-05, 11:38

Witam,
od pewnego czasu męczy mnie pulsujący ból głowy nad lewą skronią. Pojawia się zwłaszcza przy zmianach pozycji, szczególnie przy nachylaniu, wstawaniu z pozycji leżącej oraz przy gwałtownych ruchach głową, uczucie przypominające bardzo szybki spadek ciśnienia. Dodatkowo od niedawna zauważyłam drętwienie oraz uczucie *ciepła* w całym ciele w trakcie leżenia na brzuchu z lekko uniesioną głową. Dodam, że od mniej więcej pół roku mam bardzo niski poziom TSH, tj. 0,001, co sugeruje nadczynność tarczycy. Zastanawiam się czy może być to jakoś ze sobą powiązane?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź!

Klara 2013-05-29, 21:35