Forum neurologiczne » Bóle głowy » Pulsujące bóle głowy w okolicach skroni i twarzy

Pulsujące bóle głowy w okolicach skroni i twarzy

Od kilku tygodni dokuczają mi dziwne bóle głowy. Od pewnego czasu odczuwam pulsujący ból zwykle w okolicach skroni i twarzy. Lekarz stwierdził, że to z przemęczenia i dlatego, że nie jem śniadań przed wyjściem do pracy. Zaczęłam jeść śniadania i wcześniej kłaść się spać, ale to nie pomogło. Co mi może dolegać?














Mari254 2011-01-21, 17:39

Warto kontrolować ciśnienie tętnicze krwi, czasami zbyt wysokie jego wartości przy nadciśnieniu powodują właśnie takie objawy. Ponadto przyczyną mogą być klasterowe bóle głowy, migrena, nieprawidłowości naczyniowe. Radzę najpierw zbadać ciśnienie tętnicze krwi. Doraźnie w razie bólu zastosować ibuprom, apap. W razie braku poprawy udać się do neurologa.

neuron 2011-01-21, 19:33

Ja też mam takie bole plus zawroty głowy.Byłam z tym u neurologa,zrobiono mi rezonans magnetyczny głowy i stwierdzono niewielkie zmiany naczyniowe.Przepisano mi Vicebrol i Lucetam,ale te leki wcale mi nie pomogły.Tak jak miałam bóle nad lewą skronią tak mam, a do tego dołączył się taki dziwny ucisk jakby część czołowo skroniową obejmowała jakaś obręcz.Skroń przy dotyku zrobiła sie tkliwa,a do tego wszystkiego dołączył się ucisk w uchu.Byłam z tymi objawami u neurologa jeszcze parę razy,ale jakos nie wykazał większego zainteresowania - chociażby sugestię o kręgosłupie szyjnym.Muszą badania zrobic na własną rękę.Ten stan trwa już 1,5 roku.Bardzo jestem zmęczona.

BARBARA 2011-01-27, 16:19

Pani Barbaro. Nie jestem lekarzem ale to co Pani opisuje moze byc zwiazane z TMJ . Sama mieszkam po za Polska i tak wlasnie mnie zdiagnozowano. TMJ jest to schorzenie zwiazane z przeskakiwaniem szczeki przy otwieraniu i zamykaniu i moze powodowac to co Pani opisuje. http://www.webmd.com/oral-health/guide/temporomandibular-disorders

Diana 2013-02-01, 20:39