Forum neurologiczne » Bóle głowy » Pulsowanie, zawroty i szumy w głowie

Pulsowanie, zawroty i szumy w głowie

Szybko się męczę, mam częste bóle na wierzchu głowy. Jestem trochę nerwowa ale wydaje mi się że to właśnie dlatego , ze nie wiem jak zareaguje moje ciało . Nie jest tak zawsze mam lepsze i gorsze dni. Lepiej się czuje jak jest chłodniej. Ostatnio w sytuacjach stresowych ale tez takich emocjonalnie pozytywnych tylko jakoś mocno na mnie działających, krew uderza mi do głowy momentalnie. Czuję że moje żyły są tak rozszerzone i to uczucie gorąca w głowie w uszach, a ostatnio czułam jak czubek głowy mi drży. Miałam robione badanie TK - nic nie wykazało i EEG- dokładnie nie widziałam wyniku, pani doktor mówiła ze nie jest całkiem prawidłowy po lewej stronie czoła jakiś nieprawidłowy zapis fal theta. Mam właśnie przy lewej skroni mały guzek, którego tomografia nie wykazała i trudno powiedzieć co to jest, czy mógłby to być kaszak w tym miejscu( w innych miejscu na głowie tez wyczuwam taki guzek, moja mama miała kaszaki). Mam też zawroty głowy gdy stoję . Również w chwilach takiego pulsowania w głowie, czuje to także w szyi i jakby tracę koordynację ruchu głową, buzią, nie do końca to kontroluje .
Pani doktor przepisała mi 2 leki: Lucetam, nicergolin
Jeszcze nie wykupiłam bo nie jestem pewna czy je brać. Czy zrobić jeszcze jakieś badania. Prosze o radę

Majka 2011-06-12, 23:20

Czy choruje Pani na nadciśnienie tętnicze? Warto je kontrolować, ponieważ może dawać właśnie takie objawy. Skoro CT wykluczyło nieprawidłowości, dlatego przyczyną może być migrena czy zaburzenia krążenia mózgowego i takie leki właśnie Pani dostaje, których zadaniem jest poprawa krążenia mózgowego. Jeśli po około miesiącu stosowania leków nie nastąpi poprawa należy ponownie skonsultować się z lekarzem.

neuron 2011-06-13, 16:52

Raczej mam ciśnienie w normie a czasem niskie i szybki puls. Nie wiem czy w głowie może być inne ciśnienie niż ogólnie, czasem mam takie wrażenie. Dziękuje za odpowiedź.

Majka 2011-06-13, 21:44