Forum neurologiczne » Bóle głowy » Pulsowanie w głowie trwające kilka sekund

Pulsowanie w głowie trwające kilka sekund

Witam!
Od jakichś dwóch lat, może mniej co jakiś czas zdarza mi się dziwne pulsowanie w głowie. Czasami jest kilka razy w ciągu dnia a czasami nie ma go przez nawet miesiąc. Jest to nietypowy objaw ponieważ trwa jedynie kilka sekund i czuć jakby w pewnym momencie w żyle krew bardzo mocno podbiła i czasem jest to jedynie nieprzyjemne uczucie a czasem aż zaboli. Mam wtedy wrażenie jakby żyła zaraz miała pęknąć mi w głowie. Mam to w różnych częściach głowy i w różnych momentach. Drugim objawem jest to, że kiedy ukucnę lub dość nisko usiądę, przy nagłym podnoszeniu często robi mi się słabo i nawet widzę mroczki przed oczami, po kilku sekundach to jednak przechodzi i dalej funkcjonuję normalnie.Poza tym nie mam żadnych bólów głowy, wysypiam się, podstawowe wyniki mam w normie, nie jestem przemęczona itd. Czy powinnam zgłosić się do lekarza neurologa czy takie objawy są normalne?

Aneeri 2011-09-13, 21:29

Jeśli chodzi o szybkie podnoszenie się z pozycji leżącej czy siedzącej nisko na nogach to jest to prawidłowa reakcja organizmu na skutek szybkiego odpłynięcie krwi do kończyn dolnych. Co do bólu głowy to wymaga on diagnostyki, w kierunku np. nadciśnienia tętniczego. Można zatem udać się do lekarza POZ.

neuron 2011-09-14, 17:59