Forum neurologiczne » Bóle głowy » Pulsowanie w czaszce

Pulsowanie w czaszce

Od ok. roku słyszę i czuję pulsowanie w głowie. Mam niskie ciśnienie od zawsze. Nie boli mnie głowa i nigdy nie bolała. Nie mam nadwagi. Nasila mi sie to przy szybkiej zmianie pozycji ciała, wysiłku, emocjach. Jak pozostaję chwilę w tej samej pozycji ciała lub chwilę po położeniu sie spać przestaję to słyszeć. Troche mnie to niepokoi ale nic z tym nie robię bo przeraża mnie chodzenie na różne badania i czekanie w kolejkach do lekarzy. Kiedyś miałam wysoki cholesterol i od ponad roku biorę statyny. Teraz jest ok. Zawsze miałam. bardzo wysoki HDL, Ok.100mg/dl Jestem prawie jaroszem ale wysoki chol. to choroba rodzinna. Nie miałam objawów miażdzycy ale statyny zaczęłam brać ze strachu że dostanę zawału w domu a mieszkam sama. Będę wdzięczna za rzeczowe rady czy może to nie być groźne. Na badania i tak nie pójdę.

Cecylia 2012-08-06, 15:52

Należy udać się do laryngologa, wykluczyć problemy z błędnikiem, trąbką słuchową, uchem środkowym. Ostatecznie dopiero można udać się do neurologa - do rozważenia badania obrazowe głowy. Bez dokładniejszego wywiadu i badania trudno powiedzieć jednoznacznie jaka jest przyczyna. Podczas stresu często słyszalny jest szum w uszach, wówczas pozostaje skontaktować się z psychologiem.

neuron 2012-08-07, 20:47