Forum neurologiczne » Bóle głowy » Pulsacyjny ból z tyłu głowy

Pulsacyjny ból z tyłu głowy

Witam, od 18 roku życia stwierdzono u mnie nadciśnienie i od tego czasu przyjmuję leki (obecnie od 4 lat 1/2 Lokrenu 20mg), obecnie mam 25 lat, moje ciśnienie jest w normie. Jednak przy wzmożonej aktywności np podczas sexu odczuwam bardzo silny pulsacyjny ból z tyłu głowy: po prawej stronie potylicy. Ból słabnie ale utrzymuje się jeszcze przez ok 40min. Czy powinienem zgłosić się do lekarza???














Marek 2012-08-31, 13:59

Prawdopodobnie masz objawy tężyczkowe. To normalne, jeśli bóle się nasilą i pojawią się częste drętwienia mięśni zgłoś się do endokrynologa i wykonaj emg, badanie na tężyczkę nie boli ale jest nieprzyjemne. Tężyczka jest częstym przypadkiem, niestety występującym do końca życia, ale można łagodzić objawy za pomocą tabletek. Dla spokojnego sumienia wykonaj również rezonans, być może masz hipoplazję tętnicy mózgowej, to nie jest groźne, leczysz również za pomocą tabletek, po prostu jedna z Twoich tętnic jest mniej rozwinięta i krew przez nią nie przepływa albo bardzo słabo, przez co podczas wysiłku pojawia sie pulsowanie i ból w potylicy. Miałam ten sam problem, i zdiagnozowanie tego co może mi dolegać zajęło bardzo dużo czasu. Stwierdzono u mnie i tężyczkę i hipoplazję od kilku lat biorę leki i przestałam odczuwać co kolwiek ;) no... chyba że spożyję nieco % wtedy ból jest podwójny. Pozdrawiam i życzę powodzenia w roczym czekaniu na wizytę u endokrynologa.

Paulina19 2012-09-02, 03:16

Cały czas czekam n aopinie lekarza, ale chyba nie zaczęsto tutaj zagląda:) a co do moich objawów to wystąpiły one tylko 2 razy w tym za drugim razem trwały ok 4 godz, ale od miesiaca nie powróciły

Marek 2012-10-03, 22:21