Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Przyparcie przysadki do siodła tureckiego wskutek poszerzenia zbiornika nadsiodłowego

Przyparcie przysadki do siodła tureckiego wskutek poszerzenia zbiornika nadsiodłowego

Zostałam poddana badaniu rezonansu magnetycznego, dowiedzialam sie o tym wyniku, nie wiem co mam dalej robic, lekarz mnie nie poinformowel co mi jest ale za to podal mi leki : Vitaminum PP GSK, Tardyferon, Acidum Folicum Richter, gdzie mam szukac pomocy.?
*W istocie białej płata ciemieniowego poj. ognisko śr. 2,5 mm hyperintensywne w czasie T2 zaleznym i FLAIR-zm. niespecyficzna. Poszerzenie zbiornika nadsiodłowego powoduje przyparcie przysadki do siodła tureckiego.*














Katarzyna 2011-05-16, 21:29

Opisane ognisko hiperintensywne jest niewielkie i pojedyncze zatem jeśli brak niepokojących objawów neurologicznych jest to niewielka zmiana naczyniopochodna bez przełożenia klinicznego i w zasadzie do obserwacji. Co do poszerzenia zbiornika nadsiodłowego to tu również duże znaczenie mają występujące objawy. Podstawą jest obserwacja, czyli wykonanie kontrolnego badania za jakiś czas i podjęcie decyzji co do dalszego postępowania, inwazyjnego czy nadal zachowawczego.

neuron 2011-05-17, 22:37