Forum neurologiczne » Bóle głowy » Przyczyny powstawania i leczenie napięciowych bólów głowy

Przyczyny powstawania i leczenie napięciowych bólów głowy

Od jakiegoś czasu mam problemy z napięciowym bólem głowy. Jak mogę sobie z tym poradzić? Czy są jakieś sposoby, żeby całkowicie pozbyć się tego bólu? Skąd on się bierze?














Karolinka 2011-01-30, 14:48

Nie poznano dokładnej przyczyny napięciowego bólu głowy. Wiadomo natomiast jakie sytuacje mogą go wywoływać. Są to: stres, lęk, alkohol, palenie papierosów, głód czy zmieniające się gwałtownie warunki pogodowe. Należy zatem unikać stresu, zmęczenia, czyli więcej wypoczywać i wypoczywać aktywnie, unikać używek. W leczeniu stosuje się ibuprofen, ketoprofen, paracetamol. Natomiast przy częstych napadach bólu antydepresanty czy leki przeciwlękowe.

neuron 2011-01-30, 19:47

Bardzo mi pomogła joga, miałam silne przykurcze, jak schylałam głowę czułam jakby ciągnące sznurki, po roku chodzenia głowa mnie praktycznie przestała boleć. Na początku ćwiczeń ból się wręcz nasilał, jednak po 2 miesiącach odczułam wyraźną poprawę i potem było coraz lepiej, nie wykonywałam jedynie 3 rodzajów ćwiczeń związanych z silnym zgięciem i napięciem karku. Ćwiczyłam rok, później przerwałam (naiwnie sądząc że sama będę w domu ćwiczyć) i po 1,5 roku problemy wróciły, więc z pokorą zapisałam się znowu. Polecam, naprawdę działa.

am 2012-02-17, 14:21