Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przewlekły ból kręgosłupa

Przewlekły ból kręgosłupa

Witam. Mam od paru lat przewlekły ból kręgosłupa neurolog mnie karmi tabletkami i chodzę na zabiegi, dołożyłem od siebie pływanie kraulem i podnoszenie nachwytem na drążku ale nie czuję zmian na lepsze. Zrobiłem niedawno rezonans i proszę o podpowiedź, czy ja powinienem zmienić lekarza ? Obecnie przepisane mam sterydy, które też mi nie pomagają. Ból doskwiera mi 24h na dobę, problemy mam z codziennymi zajęciami w domu nie wspominam już o pracy gdzie ledwo wytrzymuję. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Ciężko to wytrzymać już psychicznie. Oto wyniki rezonansu:
Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1-sag. i ax.), FR-FSE (T2-sag. i ax.) oraz IR - FSE/FS (T2 -sag.) bez wzmocnienia kontrastowego.

Pogłębiona kifoza piersiowa. wielopoziomowe zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne i obniżenia wysokości tarcz międzykręgowych, zwłaszcza w środkowym odcinku. Nierówności blaszek granicznych trzonów i pojedyncze, drobne guzki Schmrola. Drobna osteofitoza krawędzi trzonów w całym zakresie kręgosłupa piersiowego.
Na szczycie kifozy (Th6- Th9) drobne, tylne wypukliny pierścieni włóknistych tarcz międzykręgowych dyskretnie modelujące worek oponowy.
Cech obecności dokanałowych przepuklin, czy też wypuklin struktur tarcz międzykręgowych na pozostałych poziomach nie stwierdza się. Kanał kręgowy nieprzewężony. Rezerwa płynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego zachowana. Rdzeń kręgowy bez cech ucisku i modelowania. W jego obrębie na poziomach Th2-Th4 uwidocznił się kanał centralny.
Poza tym innych zmian ogniskowych w rdzeniu nie stwierdza się.
Innych zmian w obrębie kręgosłupa piersiowego i strukturach kanału kręgowego badaniem MR nie uwidoczniono.
Mam 38 lat, dziękuję z góry za odpowiedź.

Jędrula 2016-07-12, 20:23