Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przewężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 z wtórnymi zmianami zwyrodnieniowymi trzonów

Przewężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 z wtórnymi zmianami zwyrodnieniowymi trzonów

Witam wszystkich
dzisiaj odebrałem wynik TK potrzebuję pomocy w interpretacji bo wizytę mam dopiero 10.07
z góry dziękuję
Opis Tk
Przewężenie przestrzeni m-kręgowej L5-S1 z wtórnymi zmianami zwyrodnieniowymi trzonów sąsiednich kręgów. Na wysokości przestrzeni międzykręgowej L1-L2, L2-L3, L3-L4 zmian patologicznych w obrębie kanału kręgowego nie stwierdza się.
Na wysokości przestrzeni międzykręgowej L4-L5 uwypuklenie krążka mk typu bulging o szerokości 6,71mm z uciskiem centralnym worka oponowego i zajęciem otworów m- kręgowych. Szerokość kanału kręgowego 14 mm – norma. Na wysokości przestrzeni międzykręgowej L5-S1 wypuklina tylno- lewo boczna o szerokości 14 mm z uciskiem worka oponowego po stronie lewej i korzenia nerwowego lewego oraz z zajęciem otworu międzykręgowego lewego co może powodować ucisk nerwu rdzeniowego na tym poziomie.
Wypuklina ta schodzi w dół wzdłuż tylnej krawędzi S1 . Po stronie lewej na długości 17 mm – podejrzenie sekwestru . Zmiany zwyrodnieniowe na tylnych krawędziach trzonów sąsiednich kręgów , dodatkowo przewężają otwory międzykręgowe obustronnie.

Darek 2012-06-28, 13:50

Witam
załatwiłem wcześniej wizyte w piekarach no ale nadaję się do operacji ale termin dopiero na wrzesień 2012 no i do tego wyszło że to nie zwykły zabieg ale bedzie potrzebna stabilizacja kręgosłupa co to znaczy?
czy są jakieś sposoby wcześniejszej operacji z NFZ co robić POMOCY???

Darek 2012-07-03, 16:16