Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistości mózgowia dyskretnie poszerzone zanikowo

Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistości mózgowia dyskretnie poszerzone zanikowo

Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistości mózgowia dyskretnie poszerzone zanikowo.W istocie białej podkorowej płatów czołowych i ciemieniowych widoczne sądrobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR o charakterze przebytych zmian naczyniopochodnych.Wpuklanie się zbiornika nadsiodłowego do siodła tureckiego z uciskiem przysadki mózgowej. Proszę o wyjaśnienie co oznacza ten opis.














Danuta 2012-09-22, 09:39

Przepraszam że to nie odpowiedź, ale pytanie do Danuty. Ponieważ nikt nie odpisał ci co znaczy taka diagnoza, to może byłąś już u neurologa i wiesz co to znaczy poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowych na sklepistości mózgowia?

Benia 2012-10-08, 12:59

U lekarza byłam ,jak wychodziłam ze szpitala i powiedzial mi *wszystko jest dobrze* i nie wyjaśnił opisu badania .Wybieram sie prywatnie do neurologa,moze wtedy dowiem się co to znaczy

Danuta 2012-10-08, 20:17

Na wypisie z rezonansu też miałam napisane przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistości mózgowia poszerzone zanikowo co to znaczy? CZY TO COŚ POWAŻNEGO

ANDZIA 2013-11-18, 20:55