Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina, zniesiona lordoza, naczyniak

Przepuklina, zniesiona lordoza, naczyniak

Witam
Rezonans z czerwca (robiony prywatnie) tego roku i 9 la temu był taki sam tj. *Zniesienie fizjologicznej lordozy lędzwiowej. Niewielkie zaaostrzenie krawędzi trzonow VL4 i VL5 na skutek rozpoczynajacych sie zmian zwyrodnieniowych. Obniżenie wysokości i intensywności sygnalu z krążka międzykręgowego na poziomie VL4/VL5. na skutek zmian degeneracyjnych. naa tym poziomie widoczne sa objawy dużej centralno-lewostronnej przepukliny jadra miazdzystego z uciskiem na worek oponowy, ze zwężeniem kanalu kręgowego z wpuklaniem się wypadnietego fragmentu jądra do lewego otworu międzykregowego* A wczoraj odebrałam wynik z rezonansu NFZ tj. Dyskretne łukowate wygięcie kręgosłupa lędzwiowego w lewo z niewielką rotacją osiową kręgów w lewo. Spłycenie prawie zniesienie fizjologgicznej lordozy lędzwiowej. Obniżenie wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych krążka międzykręgowego na poziomie L4-L5 i w mniejszym stopniu na poziomie L5-S1 na skutek ich zmian degeneracyjnych. Na poziomie VL4-VL5 widoczna jest duża przepuklina centralno-lewostronna z częściowym wpadaniem jądra miażdzystego która uciska worek oponowy oraz obustronnie korzenie nerwowe, ale głównie korzeń nerwowy lewy. Ponadto w obrębie trzonu kręgu VL2 widoczne jest hyperintensywne ognisko w obrazachT1 i T2 zależnych o śr. około 16mm o cechach niewielkiego naczyniaka.* Czy to możliwe żeby rezonans się pogorszył w ciągu kilku miesięcy? Co mogę jeszcze zrobić żeby się nie pogorszyło, bo z bólem walczę od kwietnia, boli jak chodzę, a kichnięcie czy kaszel to uczucie jakby ktoś mnie kopal w pośladek, czasami mam mrowienie w stopie, cały czas kuleję, ale czasami zdarza sie mi powłóczyć nogą, mam gorsze i lepsze dni. Co można jeszcze zrobić żeby przeszło, przeszlam zabiegi, prądy magnetroniki, baseny, łykałakm sporo tabl. przeciwzapalnych i innych.

MM 2012-10-13, 08:29