Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina tylna L4-L5 z prawostronną lateralizacją i uciskiem worka oponowego

Przepuklina tylna L4-L5 z prawostronną lateralizacją i uciskiem worka oponowego

Na poziomie L4-L5 wykryto u mnie w rezonansie przepuklinę tylną z prawostronną lateralizacją i uciskiem worka oporowego. Przepuklina uciska na korzenie nerwowe. Odczuwam silne bóle kręgosłupa, które nasilają się, kiedy się prostuję lub siedzę dłużej w tej samej pozycji. Powoduje je ta przepuklina?














Vita 2011-08-11, 07:47

Tak, przyczyną Pani dolegliwości są nieprawidłowości krążka międzykręgowego, zmienionego zwyrodnieniowo, który uciska worek oponowy i korzenie nerwowe. W takiej sytuacji będzie trzeba rozważyć leczenie operacyjne, rehabilitacja może być niewystarczająca.

neuron 2011-08-13, 10:27

Witam, mam 28 lat. otrzymałam wynik rezonansu, ale wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc. rezonans był wykonany w związku z powtarzającym się ostrym bólem w okolicach kręgosłupa odcinka lędżwiowego. bardzo proszę o interpretację. wynik badania przedstawia się następujaco:
lewoboczne wygięcie kręgosłupa w odcinku lędzwiowym, z rotacją trzonów oraz spłycenie lordozy. cechy dehydratacji k.m. l4-l5, l5-s1. szerokopodstawna przepuklina centralna z lateralizacją na stronę prawą k.m. l4-l-5 (ap-7 mm) uciska worek opony twardej, modeluje korzenie nerwowe obustronnie. wypuklina centralno-prawoboczna k.m. l5-s1 uciska worek opony twardej, zwęża zachyłki boczne. szerokość światła kanału kręgowego na poziomie k.m. l4-l5 jest dolnej granicy normy. stożek końcowy rdzenia w normie.

AGNIESZKA S. 2013-04-15, 10:18