Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina oponowo-rdzeniowa na poziomie kręgosłupa piersiowego

Przepuklina oponowo-rdzeniowa na poziomie kręgosłupa piersiowego

Na poziomie Th1/Th2 po stronie prawej stwierdzono obecność przepukliny oponowo-rdzeniowej uwypuklającej się przez poszerzony otwór międzykręgowy prawy w obręb przykręgosłupowych tkanek miękkich.W obrębie worka przepuklinowego widoczny zniekształcony rdzeń kręgowy.Szerokość wrót przepukliny wynosi 5mm,wymiary przepukliny wynoszą 14x10x17mm.Proszę o opinię czy operacja jest bardzo ryzykowna i jakie są powikłania.Pozdrawiam i dziękuje.














Kasia 2011-11-06, 00:53

Należy rozważyć konieczność operacji, dlatego konsultacja neurochirurga jest niezbędna. Ryzyko ogólne jest takie jak przy innych operacjach, wszystko zależy od dolegliwości i wywiadu chorobowego. Tak naprawdę korzyści operacji muszą przeważać ryzyko, o czym poinformuje Panią chirurg oraz anestezjolog.

neuron 2011-11-07, 13:56

Rozważam konieczność operacji ale ryzyko jest duże ,bo jak się operacja nie uda to grozi mi wózek a z drugiej strony jak nic nie zrobię to tak samo grozi mi wózek ,więc jest to jak loteria ale jakąś decyzję muszę podjąć tylko jaką czekać aż będzie gorzej to nie jest wyjście. Operacja jest ryzykowna bo przy samym rdzeniu kręgowym i można uszkodzić rdzeń lub nerwy.I sama nie wiem ale dziękuje za odpowiedz i wezmę Pana rady pod uwagę i rozważę.Pozdrawiam.

kasia 2011-11-07, 21:33