Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina kręgosłupa

Przepuklina kręgosłupa

Witam,
jestem młodą osobą mam 21 lat i około 3 miesięcy temu podczas ćwiczeń doznałam urazu kręgosłupa od tamtej pory jestem cały czas na lekach przeciwbólowych - olfen teraz zaczęłam brać zastrzyki również olfen + witaminy z grupy B, zrobiłam tomografie i wyszło że mam przepuklinę w odcinku lędźwiowym chciałam się dowiedzieć co dalej z tym zrobić gdyż trwa to już stosunkowo długo a ból jest bardzo uporczywy ?
Wynik tomografii: krążki międzykręgowe i trzony kręgów typowej wysokości. Na poziomie L4-L5 stwierdza się obecność centralno-lewobocznej pjm, która moduluje worek oponowy i zwęża światło lewego otworu międzykręgowego z objawami ucisku na lewy korzeń nerwowy. Struktura kostna trzonów kręgów zachowana.

Jolanta 2015-07-17, 18:14

Tez tak mam ale stale biore masaze oraz cw.na wzmocnienie miesni przykręgosłupowych i staram się większość ciezarow podnosić na ugiętych kolanach i zyje normalnie chociaż często z bolem ale ulge przynoszą ćwiczenia.Udaj się do neurochirurga niech oceni dobrze twój stan kregoslupa bo może to nie jest nic groźnego chociza tak poważnie brzmi. z powazaniem

krystyna 2015-07-21, 10:09