Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego z obrazem pękania pierścienia włóknistego

Przepuklina kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego z obrazem pękania pierścienia włóknistego

Proszę o wyjaśnienie opisu MR-kręgLS
Dehydratacja i obniżenie tarczy m/k l4-s1 zmiany zwyrodnieniowe w st m/k
Na poz l4-l5 uwypuklenie p włóknistego tarczy m/k typu bulding na 3,5mm dokanałowo z przewag strony prawej z uciskiem worka oponowego.Nr rdzeniowe obustronnie widoczne są w sąsiedztwie zarysu tarczy,możliwa kolizja ułożeniowa zwłaszcza po st.prawej.
Na poz l5- s1tylno pośrodkowa z lewostronną lateralizacją protruzja jądra miażdzystego tarczy m/k na 6mm dokanałowo z uciskiem worka oponowego i obrazem pękania p włuknistego.Korzenie nnS1 po sr.lewej widoczne są w sąsiedztwie zarysu tarczy możliwa kolizja ułożeniwa.
Nerwy rdzeniowe w st m/ki obniżenie tarczy otworach m/k obustronnie widoczne sa w sasiedztwie zarysu tarczy możliwa kolizja ułożeniowa.
Wymiar strz ograniczeń kostnych k.kręgowego wynosi 14-15mm.
Proszę o radę po wizycie u lekarza zalecono mi rehabilitację mimo uływu 6m-c od pierwszych objawów stan mój sie nieznacznie poprawił ból p. nogi cofnoł się do samych lędzwi oprucz jazdy autem zaraz powraca.Jestem kierowca i cały ten stan jest nie do zniesieńia . PROSZĘ o rade co dalej.

Kuba 2013-01-01, 16:57