Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina kręgosłupa, która zwęża korzeń S1

Przepuklina kręgosłupa, która zwęża korzeń S1

Witam, moja siostra mieszka we Włoszech i ostatnio miała robiony rezonans. Wizytę u neurologa ma dopiero za 3 tygodnie, czy mógłby ktoś wytłumaczyć nam opis badania:

Zasadniczo zachowane krążki L3-L4.
Protruzja rozlana (wypukliny), przepuklina z towarzyszącym modelowaniem worka oponowego z L4-L5.
Oczywista przepuklina środkowo-przyśrodkowa - przepuklina sn, która zwęża korzeń S1. Zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykregowych L3 i L4.
Względne zwężenie (diam.AP między 13,5 i 15 mm) części kanału kręgowego.

Kaśka 2012-01-17, 12:26

Opisano dyskopatię z uciskiem struktur nerwowych (korzenia S1), modelowaniem worka oponowego. Wszystko zależy od dolegliwości. Najpewniej będzie konieczna rehabilitacja, ale należy rozważyć także leczenie operacyjne uciśnietego korzenia.

neuron 2012-01-17, 17:45

Witam wszystkich!Ja mieszkalam ,pracowalam i zalozylam rodzine we Wloszech.Po 15 latach cierpie na sredniej wielkosci centralna pzepuklineL4/L5 modelujaca worek oponowy i duza przysrodkowoprawoboczna przepuklinaL5/S1 modelujaca worek oponowy i uciskajaca prawy korzen s1.W mlodosci uprawialam duzo sportu(biegane,siatkowka,rzut oszczepem itd)Mam dwojke malych dzieci i jestem zalamana.Czy ktos moze mi doradzic co mam robic?

Agnese 2012-08-10, 21:48