Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina kręgosłupa i cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego

Przepuklina kręgosłupa i cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy z kręgosłupem. Bóle nasiliły się w czerwcu lub lipcu 2012 roku. W związku z tym w dniu 27 sierpnia 2012 roku miałem wykonany rezonans, który wykazał: *zniesienie lordozy lędźwiowej. zwężenie z cechami odwodnienia tarcz m-k L4/L5, L5/S1. dzioby kostne na krawędziach trzonów jako wyraz początkowych zmian zwyrodnieniowych. stożek końcowy rdzenia położony prawidłowo, bez zmian. na poziomie L4/L5 cechy prawobocznej przepukliny jądra miażdżystego, masa przepukliny uwypukla się dokanałowo w kierunku prawego zachyłka bocznego na około 8 mm. na poziomie L5/S1 cechy centralnej przepukliny jądra miażdżystego, masa przepukliny uwypukla się dokanałowo centralnie ku tyłowi na około 3 mm, cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego.* Został mi wyznaczony termin operacji odcinka L4/L5 na dzień 26 listopada 2012 roku. Mam pytanie, czy wcześniej powinienem się zaszczepić na żółtaczkę i na ile czasu przed operacją powinienem to uczynić, czy oczekując na operację (mam jeszcze trochę czasu do operacji) mogę wykonywać jakieś ćwiczenia sportowe aby zapobiec zastygnięciu mięśni (w tej chwili głównie czas spędzam na leżeniu), mam tu na myśli jazdę na rowerze stacjonarnym oraz ćwiczenia na kręgosłup (np. *koci grzbiet*), a także czy takie ćwiczenia są wskazane po operacji a jeśli tak to ile czasu po operacji, i czy w ogóle jako rehabilitację można uznać jazdę na rowerze stacjonarnym. Proszę też o sugestie czy w ogóle decydować się na operację. Bardzo proszę o odpowiedź za którą z góry dziękuję.

Darek9525 2012-09-27, 10:57

Cześć miałam taką przepuklinę,poddać operacji kręgosłupa zdecydowałam się,bo odjęło mi władzę w nogach i do tego przy najmniejszym ruchu ciała ból był tak okropny,że tylko krzyk z ust się wydzierał.Naprawdę coś okropnego,w nocy musiałam prosić męża,aby przewrócił mnie na drugi bok,sama już niedawałam rady.Po operacji1 miesiąc zrobiła się reewypuklina,czyli z powrotem to samo.Teraz jest6lat od operacji,chodzę jakoś,ale przy zmianie pozycji,znów są potworne bóle.Najgorzej,gdy w chodniku jest wgłębienie,którwgo nie zauważę,wtedy poraża mnie potworny ból,jak paralizatorem prądu z ust tylko krzyk.Niejestem w stanie tego inaczej powiedzieć.Życzę zdrowia,uważaj na siebie.

Asia. 2012-09-28, 19:25