Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina krążka międzykręgowego piersiowego a bóle pleców w nocy

Przepuklina krążka międzykręgowego piersiowego a bóle pleców w nocy

Witam.Od półtora roku mam problem z bólem pleców w nocy .Po ok 4-5 godz snu nie mogę się ruszyć -bolą całe plecy i tułów.Ból ustępuje po wstaniu z łóżka po ok 15 min.W dzień funkcjonuję normalnie.Neurolog skierował mnie na rezonans mag., który wykazał-*Na poziomie Th6-Th7 centralno-lewoboczna przepuklina krążka mk ogranicza rezerwę płynową rdzenia.Na poziomie Th7-Th8 centralna przepuklina krążka mk ogranicza rezerwę płynową rdzenia.Rdzeń kręgowy w badanym zakresie bez zmian ogniskowych.*Neurolog stwierdził,że niestety nic nie można w tej kwestii zrobić jedynie brać tabletki przeciwbólowe.wypisał też skierowanie do neurochirurga ( na moją prośbę) mówiąc ,że bardzo rzadko się zdarza operowanie tego odcinka kręgosłupa.Nie za bardzo mam zamiar brać tabletki przez całe życie a tym bardziej przeciwbólowe.Czy operacje takie faktycznie są bardzo rzadkie i czy nie ma innego sposobu na pozbycie się bólu.Z góry dziękuję za wszystkie rady i odpowiedzi.

Marcin 2012-05-16, 06:42

Wskazana jest także rehabilitacja. W zasadzie o ewentualnej operacji zadecyduje neurochirurg. Trudno operuje się na opisanym poziomie.

neuron 2012-05-16, 21:50