Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina jądra miażdżystego odcinka lędźwiowego

Przepuklina jądra miażdżystego odcinka lędźwiowego

Niedawno dowiedziałam się, że mam przepuklinę jądra miażdżystego odcinka lędźwiowego. Od jakiegoś czasu boli mnie kręgosłup lędźwiowy, nie mogę siedzieć. Często budzę się też w nocy z powodu bólu. Jak się leczy taką przepuklinę?














Geniuchna 2011-09-21, 17:57

Zwykle zalec a się rehabilitację, w przypadku ucisku korzeni nerwowych natomiast rozważa się leczenie operacyjne.

neuron 2011-10-31, 22:15

Witam, prosiłabym o zinterpretowanie wyników badań MR kręgosłupa lędźwiowego. Chciałabym wiedzieć co to znaczy i co mnie czeka
- spłycona fizjologiczna lordoza
- wysokość trzonów kręgowych zachowana, a intensywność ich sygnału bez zmian
- cechy dehydratacji krążka L4/5 l w mniejszym stopniu L5/S1
-na poziomie L4/5 przepuklina tylna lateralizującą nieco na prawo ( w wymiarze AP głębokość ok 5mm) napinająca więzadło podłużne tylne, modelująca worek oponowy i zwężająca zachyłek boczny prawy kanału
-na poziomie L5/S1 krążek międzykręgowy uwypukla się centralnie ku tyłowi i modeluje worek oponowy
- stożek rdzenia na poziomie L1

Ewa 2012-04-17, 12:52

Proszę o interpretację opisu badania RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa:

Na poziomie L4/L5 dehydratacja krążka mk, obniżenie wysokości przestrzeni mk, tylna lewoboczna pjm modelująca worek oponowy, zwężająca lewy zachyłek kanału kręgowego, modelująca lewy korzeń L5. Lewy zachyłek kanału kręgowego dodatkowo zwężany przez zmiany zwyrodnieniowe lewego stawu mk.

Krystian 2012-04-17, 19:03