Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina jądra miażdżystego L5-S1

Przepuklina jądra miażdżystego L5-S1

Witam Forumowiczow
Wynik badań MR (bez środka kontrastującego) stwierdził:
Na poziomie L5/S1 stwierdzono centralno-prawoboczną przepuklinę jądra miażdżystego krążka wywierającą umiarkowany ucisk na worek oponowy w części środkowej i redukującą zachyłek boczny kanału kręgowego po prawej stronie - ucisk korzenia rdzeniowego L5 Krążek ten wykazuje cechy umiarkowanie zaawansowanej dehydratacji.
Na pozostałych poziomach nie stwierdzono ewidentnych cech dyskopatii

Na ile na podstawie takiego wyniku mozna coś powiedzieć jak dalej badać sprawe i postępować. Jakiego rodzaju rehabilitacji jestwskazana?

Bogdan 2012-01-28, 21:48

Najlepiej udać się na konsultację do neurochirurga. Wskazana jest rehabilitacja ruchowa oraz fizykoterapia. Skierowanie może wystawić nawet lekarz POZ.

neuron 2012-02-14, 20:35

Zalezy jakie masz objawy spowodowane ową przepuklina, jesli nie sa **drastyczne** czyli nie sa to dretwienia, niedowlady, nitrzymanie moczu, opadajaca stopa etc to z wizyta u neurochirurga mozesz poczekac, znajac neurochirurgów to byuś mógł usłyszeć słowa **chętnie bym tam zajrzał i chociaż popatrzył** na razie proponuje wizyte u ortopedy ew. neurologa.

Emil 2012-02-14, 23:14

Dzień dobry. stwierdzono u mnie przepukline jadra miazdzystego l5/s1 centralnie lewostronna z modelowaniem worka oponowego i uciskiem korzenia nerwowego do tego mam wypukline jadra miazdzystego l4/l5,niedawno bylam w szpitalu bo milam zaburzenie chodzenia ,nic mi nie pomoglo malo tego uwazam ze jest gorzej bo prad przy kazdym ruchu ciala przeszywa mi cale plecy .Drugiego sierpnia ide do neurochirurga bardzo sie boje ze moze skonczyc sie zabiegiem.Moze ktos mial podobne zaburzenie i czy mozna ta przepukline zniwelowac np.rehabilitacjami.

Agnieszka. 2012-07-31, 17:31