Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina jądra miażdżystego L5-S1 centralnie lewostronna z modelowaniem worka oponowego

Przepuklina jądra miażdżystego L5-S1 centralnie lewostronna z modelowaniem worka oponowego

Dzień dobry. stwierdzono u mnie przepukline jadra miazdzystego l5/s1 centralnie lewostronna z modelowaniem worka oponowego i uciskiem korzenia nerwowego do tego mam wypukline jadra miazdzystego l4/l5,niedawno bylam w szpitalu bo milam zaburzenie chodzenia ,nic mi nie pomoglo malo tego uwazam ze jest gorzej bo prad przy kazdym ruchu ciala przeszywa mi caly tyl az po same palce nog ,jutro ide na wizyte do neurochirurga.Mam pytanie czy jest jeszcze szansa ze rehabilitacje pomoga czy raczej decydowac sie na zabieg.

Aga 2012-08-01, 20:40

Można spróbować jeszcze rehabilitacji, ale dobrze, aby ostatecznie wypowiedział się neurochirurg pod kątem leczenia operacyjnego. Rehabilitacja to tylko leczenie zachowawcze, nie przyczynowe.

neuron 2012-08-02, 20:20

Dziekuje za odpowiedz .mam jescze jedno pytanie jestem juz po wizycie u neurochirga odpowiedz jest taka jeszcze nie ma podstaw do zabiegu ,natomiast doktor zasegurowal badania pod katem stwardnienia rozsianego powodem podejzen ewentualnych sa nieustanne mrowienia w konczynach dolnych i dretwienia przy kazdym schyleniu glowy czy to moga pierwsze objawy?przyznam szczerze ze w maju bylam w szpitalu z powodu przeczulicy wlasnie konczyn dolnych i pojawil sie problem z chodzeniem?

aGA 2012-08-03, 21:04