Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego szyjnego

Przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego szyjnego

Witam, po wczorajszej tomografii komputerowej mam taki oto wynik badania:
Na poziomie C6/C7 centralno-prawostronna przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego i z uciskiem na worek oponowy i korzeń nerwowy prawy.

Tomografię zrobiłem w związku ze niewielką kolizją drogową jaką miałem jakiś czas temu. Nie mijał ból szyi i dlatego dostałem skierowanie na TK.Czy możliwe jest żeby ten uraz spowodowany był tym wapadkiem, czy też może *rozwijało* się to już wcześniej? I jakie jest zalecane leczenie?

rasten 2009-12-06, 17:12

Możliwe, że taki stan rozwijał się już wcześniej a wypadek tylko pogłębił zmiany zwyrodnieniowe i towarzyszące dolegliwości. O leczeniu decyduje lekarz neurolog. Nie można wykluczyć leczenia operacyjnego.

neuron 2009-12-07, 14:33

Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że uda się uniknąć leczenia operacyjnego. Pozdrawiam serdecznie.

rasten 2009-12-08, 17:25

Dzień dobry
Mam na imię Magda i mam 29 lat. Od roku uskarżałam się na ból szyi, barku ciągnący się aż pod łopatkę, drętwienie lewej ręki. Od kilku miesięcy mam również codzienne bóle z tyłu głowy. Zdjęcie rentgenowskie nie wykazało zmian w kręgosłupie szyjnym poza zmniejszeniem lordozy szyjnej. Dostałam skierowanie do neurologa który skierował mnie na MRI odcinka szyjnego kręgosłupa. Oto jego wynik:
Patologiczna kifoza w odcinku szyjnym. Poziom C4-C5 tylno-boczna lewa wypuklina podwięzadłowa zwężająca światło kanału kręgowego i lewego otworu międzykręgowego oraz modelująca worek oponowy i rdzeń kręgowy. Poziom C5-C6 niewielka tylno- boczna lewa wypuklina podwięzadłowa nieznacznie zwężająca światło kanału kręgowego. Poziom C7- Th1 niewielka tylno- boczna prawa wypuklina podwięzadłowa nieznacznie zwężająca światło kanału kręgowego. Rdzeń kręgowy bez widocznych zmian ogniskowych. Czy będzie konieczna operacja na kręgosłupie czy wystarczy jedynie rehabilitacja przy moich objawach? Czy może dojść do porażenia kończyn?

Magda 2012-12-10, 12:27