Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego c4/c5

Przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego c4/c5

.Mam pięćdziesiąt lat i jestem po laminektomii odcinka lędżwiowego.pięc lat temu lekarz skierował mnie na mr szyi,oto wynik-centralna przepuklina jądra miażdżstego krążka miedzykręgowego c4/c5,modelującą przednią powierzchnię worka oponowego,powodującąciasnotę kanału kręgowego,którego szer. w wymiarze strzałkowym wynosi 1,0cm.płaska niesymetryczna wypuklina perścienia włóknistego krążka międzykręgowego l5/l6 modelująca przednią powierzchnię worka oponowego centralnie i po stronie lewej,z następową bezwzględną{podkreślone} stenozą kanału kręgowego,którego szer. wynosi 1.0 cm.zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze z obecnością progów kostnych skierowanych dokanałowo.objawy unkartrozy.wyrównanie fizjologicznej lordozy.

Elżbieta 2011-06-18, 17:18

Ważne są przede wszystkim występujące objawy, które mają decydujące znaczenie w wyborze metody leczenia. Ze względu na stenozę kanału kręgowego leczenie będzie najpewniej operacyjne. Dobrze kontaktować się bezpośrednio z neurochirurgiem.

neuron 2011-06-19, 23:45

Mam pytanie jak pani odczuwa kregosłup ledzwiowy po laminektomi

anka 2011-07-01, 11:34