Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina i torbiele tarlova kręgosłupa.

Przepuklina i torbiele tarlova kręgosłupa.

We wrześniu 2013 miałam wykonaną stabilizacje międzytrzonową C5-C6 i C6- C7.Po operacji przez trzy miesiące było super nie miałam żadnych bóli.Później zaczęło się znowu,bóle kręgosłupa przy nawet małym wysiłku i tak do dzisiaj. Boli mnie lewa noga i czasami mi tak jakby uciekała Nie wiem co mi grozi, co mogę robić co nie? Czy mogę iść do pracy?Wylądowałam w szpitalu i zrobiono mi rezonans. Oto jego opis:
MR kręgosłupa szyjnego-wyrównanie lordozy szyjnej. Na poziomie C5-C6 oraz C6-C7 założone implanty powodujące powstanie artefaktów. Dokanałowe uwypuklenie tylnego obrysu trzonu C6 powodującego zwężenie kanału kręgowego do 10mm w wymiarze strzałkowym i zmniejszenie rezerwy płynowej przedrdzeniowej.Zwężony jest także prawy otwór międzykregowy. Na poziomie C7 uwypuklenie obrysu trzonu w części tylno-lewobocznej , co powoduje zwężenie lewego kanału kręgowego z podejrzeniem ucisku korzeni nerwu rdzeniowego. Na poziomie Th1 obustronne torbiele okołokorzeniowe wielkości do 8mm. Kanał kręgowy w pozostałym odcinku o prawidłowej szerokości. Pozostałe badane krążki międzykręgowe bez cech patologii. Rdzeń kręgowy w normie.Umiarkowane po poszerzenie tkanek ku tyłowi od szczytu zęba z podejrzeniem obecności zwapnień, powodujące zmniejszenie rezerwy objętościowej w otworze wielkim.
MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego: na poziomie L1-L2 tylna centralna protruzja krażka m-k modelująca worek oponowy, zwężająca go do 10mm w wymiarze strzałkowym, bez cech ucisku korzeni nerwów rdzeniowych.Na tym poziomie w otworach m-k obustronnie widoczne niewielkie torbiele okołokorzeniowe. Na poziomie L2-L3 bez wypuklin dokanałowych. Niewielkie okrężne uwypuklenia krążków m-k L3-L4 oraz L3-L5 bez ucisku korzeni nerwów rdzeniowych.Na poziomie L5-S1 rozluźnienie pierścienia włóknistego krążka m-k. W prawym otworze m-k torbiel okołokorzeniowa wielkości 9mm. Stożek końcowy kręgowego w normie sięga do wysokości kręgu L1.Badane kręgi bez widocznych ognisk o nieprawidłowej intensywności.

Wanda 2014-04-29, 14:00