Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina i mielokompresja na poziomie szyjnym

Przepuklina i mielokompresja na poziomie szyjnym

We wrześniu ubiegłego roku przewróciłam się przed blokiem i uderzyłam z impetem lewą stroną głowy o ścianę. Leczyłam sie u neurologa i ortopedy. W marcu miałam rezonans magnetyczny. Stwierdzono : *na poziomie C5-C6 obserwujemy lewoboczną przepuklinę jądra miażdzystego z silnym uciskiem worka oponowego. Umiarkowaną mielokompresję oraz zwężenie lewego kanału korzeniowego na tym poziomie. Na poziomie C3-C4, C4-C5, C6-C7 rozluxnienie pierścieni włóknistych bez wpływu na worek oponowy. Czy te dolegliwości mogły powstać na wskutek doznanego urazu?

agnieszka 2011-03-07, 21:13

Z dużym prawdopodobieństwem uraz miał wpływ na opisane zmiany. Zmiany zwyrodnieniowe najprawdopodobniej występowały wcześniej, a uraz pogłębił je i przyspieszył.

neuron 2011-03-08, 14:26

Ja mialam podobny przypadek tylko ze rok temu i nie potrafili mnie zdiagnozowac.Leczylam sie rok u ortopedy dostalam 4 blokady w ramie bo upadlam na prawa reke .Lekarz Neurolog-Rehabilitant podejrzewa uszkodzenie rotatora.Po badaniu MR okazuje sie ,ze mam przepukline jadra miazdzystego C5-C6 i C6-C7*Uszkodzenie korzeni C5 i C6 z nastepowym zespolem ubytkowy.Mam zamiar zrobic jeszcze USG barku prawego.Mam niedowlad prawej reki tz przy odwodzie nie moge reki podniesc do gory bez pomocy drugiej,ani wyciagnac do przodu.Jestem po wielu rehabilitacjach i skutek jst mizerny.Neurolodzy twierdza ze ten niedowlad to skutek zmian w odcinku szyjnym.Prosze o porade co dalej ?Czy upadek mogl spowodowac ta niepelnosprwawnosc,czy jest to uszkodzony stozek rotatora

Ala 2011-04-18, 17:36