Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina dysku lędźwiowego

Przepuklina dysku lędźwiowego

Witam.
Prosze o opis wyniku MR:
Oslabienie sygnalu RF w obrazach T2-zaleznych z tarczy miedzykregowej L4-L5 oraz obnizenie jej wysokosci - zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne. Duza tylna podwiezadlowa posrodkowa i paramedialna przepuklina jadra miazdzystego tej tarczy miedzykregowej, wlk. 6x13x21mm, schodzaca ku dolowi w lewym zachylku bocznym kanalu (kompresja wychodzacego tu korzenia lewego nerwu rdzeniowego L5), znaczne uciskajaca przednia sciane worka oponowego. Przy dolnej czesci tej przepukliny rowniez w zachylku bocznym lewym kanalu poziomu L5 torbielowata zmiana wlk. 10x8x11mm - torbiel okolokorzeniowa? Znaczna nierownosc blaszek granicznyh trzonow kregow z guzkami Sch w odc. Th11-L2 na podlozu choroby Scheuermana. Mam ciagle dosyc silne bole lewej nogi.
Na wizyte u neurochirurga jestem zapisany dopiero 13 stycznia i nie wiem co moge jeszcze zrobic do tego czasu? Bylem u ortopedy ale nic sie od niego nie dowiedzialem. Bedzie konieczna operacja?

Damian 2011-12-08, 20:18

Tak, należy liczyć się z tym, że leczenie będzie operacyjne, a potem czeka Pana rehabilitacja. Do tego czasu należy stosować leczenie p/bólowe.

neuron 2011-12-10, 17:59