Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina centralnodwuboczna L4-L5 w niewielkim stopniu uciskająca worek oponowy

Przepuklina centralnodwuboczna L4-L5 w niewielkim stopniu uciskająca worek oponowy

Witam moje dolegliwości dot.odcinka lędzwiowego i trwają od pół roku. Wynik rezonansu magn. brzmi następująco;

Krążek międzykręgowy L4-L5 jest miernie obniżony i wykazuje cechy dehydratacji wyrażoe obniżeniem sygnału w obrazach T2-zaleznych.
Na poziomie L4-L5 przepuklina centralnodwuboczna w niewielkim stopniu uciskająca worek oponowy i redukująca oba zachyłki boczne,istotnie zredukowany zachyłke boczby lewy.


Reszta jest ok. Panie doktorze proszę o interpretację tego i co dalej mam robić czy to rowniez kwalifikuje sie do operacji i czy mogę wykonywać prace fizyczną na tę chwilę?
jestem młodą osobą tyle jeszcze przedemną, chciałabym pracować w służbach mundurowych i niewiem czy to nie będzie przeszkodą ?prosze o radę

Marcelina 2011-10-07, 18:10

Najważniejsze są występujące objawy. Na początek można zacząć od rehabilitacji, ewentualnie skonsultować się z neurochirurgiem czy kwalifikuje się Pani do operacji. Na pewno należy unikać dźwigania, ćwiczeń nadmiernie obciążających kręgosłup. Na rehabilitacji dostanie Pani wskazówki jakie ćwiczenia są p/wskazane. O tym czy może Pani pracować w służbach mundurowych zadecyduje pewnie lekarz medycyny pracy lub neurolog/neurochirurg.

neuron 2011-10-08, 14:43

Czy ktoś potrafi zinterpretować ten wynik ?

TK krążków m- kręgowych odcinka L3-S1

Krążki m- kręgowe L4-L5 i L5-S1 prawidłowej wysokości, bez cech dokanałowej
przepukliny.
Obniżenie wysokosci krążka międzykręgowego L3-L4. Zmiany zwyrodnieniowo/wytwórcze na
krawędziach przyległych trzonów kręgowych.Na tym poziomie dokanałowa wypuklina krążka
m- kręgowego, która modeluje worek oponowy oraz obustronnie uciska korzenie
nerwowe.
Przepukliny krążków między kręgowych L4- L5 i L5-S1 , które modelują worek oponowy.
Przepuklina uciska korzenie nerwowe w większym stopniu po stronie lewej na wysokości L4-L5.

Bogusia 2013-03-25, 15:55