Przepuchlina

To moj opis z ostatniego rezonansu
Badanie MR kregosłupa L/S, sekwencje FSE, SE, obrazy T1-, T2-zal, T2-tirm, T2-spc w dwóch
płaszczyznach wykazało:
-lordoza ledzwiowa spłycona*
-zaznaczone zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawedziach powierzchni stawowych trzonów i w
stawach m-k w odcinku dolnym z przewezeniem otworów mk na poziomie L5/S1.
-krazki m-k L3.4,L4.5,L5/S1 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci obnizenia sygnału i
wysokosci
-stozek koncowy rdzenia kregowego zachowany prawidłowo.
-centralna dystalnie sekwestrujaca przepuklina krazka mk L3/4 z modelacja worka oponowego,
przewezeniem otworów mk
- tylna wypuklina krazka mk L4/5 z modelacja worka oponoweog, przewezeniem otworów mk
- okrezna nieco prawostronnie lateralizujaca wypuklina krazka mk L5/S1 z modelacja worka
oponowogo, przewezeniem otworów mk bardziej prawego z modelacja korzenia nerwowego.
- zaznaczone zmiany zwyrodneiniowo-przeciazeniowe w przyległych powierzchniach trzonow
L4/5,L5/S1.
-ostre ustawienie kosci krzyzowej*
Rok temu miałam operacje,wypadł mi dysk odcinek L4-5..Po miesiacu lekarz kazał mi wwrócic do pracy,pracuje fizycznie i nie dałam rady wiec pracowałam tylko 4 godz.Praktycznie przez cały rok miałam ból pleców i czesto byłam na zwolnieniu lekarskim.Dostawałam leki,sterydy,blokady i nic mi nie pomogło.Teraz od miesiaca znów jestem na zwolnieniu ,na silnych lekach i nadal mam ból pleców ze jak wstaje to nie moge sie wyprostowac,Czy siedze czy leze czy stoje po dłuzszym czasie odczuwam straszny ból.Stopy mam cały czas zimne i ciezko mi je rozgrzac.Mieszkam w Islandi,bardzo prosze o pomocDziękuje ,Pozdrawiam

Aneta41 2017-09-28, 23:15