Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przechylanie ciała w jedną stronę przy niewielkiej przepuklinie odcinka szyjnego

Przechylanie ciała w jedną stronę przy niewielkiej przepuklinie odcinka szyjnego

Od jakiegoś czasu mam dziwne uczucie jakbym przechylała się w jedną stronę. Często czuję się niepewnie idąc, boję się że stracę równowagę. Poza tym dosyć często bolą mnie oczy i szyja. Rtg kręgosłupa wykazało przepuklinę. Lekarze twierdzą, że taka przepuklina nie powinna powodować takich objawów. Co mi jest? Co powinnam zrobić?














Ninaaa 2011-04-11, 14:47

Bóle oczu mogą się wiązać z postępującą wadą wzroku, alergią zatem najlepiej udać się do okulisty. Co do Pani objawów, to wynikać one mogą z ucisku na korzenie nerwowe, podrażnienia nerwu i stąd wzmożonego napięcia mięśni jednej strony. Dla Pani jest to niezauważalne podczas dotyku, ale uczucie niestabilności jest charakterystyczne. Najlepiej jeśli zrobiłaby Pani rtg odcinka szyjnego kręgosłupa, wzięła od lekarza rodzinnego skierowanie na rehabilitację. Ze skierowaniem uda się Pani do lekarza rehabilitacji, który obejrzy zdjęcie rtg i zaleci rehabilitację ruchową najpewniej.

neuron 2011-04-11, 21:55