Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Protruzje krążków na poziomie lędźwiowo-krzyżowym

Protruzje krążków na poziomie lędźwiowo-krzyżowym

TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykazało: Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5-S1 i jego centralą protruzje do kanału kręgowego 5 mm. Uciska worek oponowy.Niewielkie uogólnione uwypuklenie krążków międzykręgowych L3-L4. L4-L5 z zaznaczonym modelowaniem worka oponowego oraz dootworowa -po stronie lewej protruzja krążka L4-L5 na 3,5 mm z uciskiem w otworze na korzeń L4.
Proszę o diagnozę.














Teresa 2011-05-30, 19:22

Opis wskazuje na dyskopatię z uciskiem worka oponowego, czyli blaszek opon mózgowo-rdzeniowych otaczających rdzeń kręgowy i korzenie nerwowe oraz korzenia L4. Ważne są występujące objawy, bowiem to decyduje o dalszym leczeniu (rehabilitacja lub ostatecznie operacja).

neuron 2011-05-31, 23:42

Mam pytanie czy z takimi zmianami kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego oraz licznymi zwyrodnieniami kręgosłupa szyjnego jak w opisie poniżej można ubiegać się o przyznanie renty rehabilitacyjnej?

Teresa 2011-06-09, 16:54

Witam, chciałabym poprosic o innterpretacje mojego wyniku mri kregoslpa ledzwiowego. Jeden lekarz proponowal operacje, 2-och nie, stad moje pytanie.
splycnenie fizjologicznej lordozy ledzwiowej, guzki szmorla w L2 i L3. Osteofity na krawedziach trzonow kregow.Na pozioach L3/4 i L4/5, L5/S1tarcze miedzykregowe odwodnione i na poziomie L4/5 o obnizonej wysokosci.Na poziomoe L2/3 niewielka szerokopodstawna protruzja tarczy m/kregowej z redukcja przestrzeni buforowej worka oponowego. Na poziomie L3/4 centralna protruzja tarczy m/kregowej z uciskiem na struktury worka oponowego.. Na poziomie L4/5 centralna przepuklina tarczy m/kregowejn z uciskiem na struktry worka oponowego, uciskiem na oba nerwy rdzeniowe i umiarkowanym obustronym ograniczeniem otworów m/miedzykregowych. nNa pozioie L5/S1 cnentalna protrzja tarczy m/kregowej z redkcja przestrzeni buforowej worka oponowego oraz ograniczeniem prawego otworu m/kregowego. morfol,ogia sygnalu rdzenia prawidlowa

Doris 2013-12-28, 17:13