Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Proszę o interpretację wyników rtg i pokierowanie co robić.

Proszę o interpretację wyników rtg i pokierowanie co robić.

Witam mam 29 lat. Od 3 miesięcy chodzę do nowego neurologa gdyż strasznie boli mnie cały kręgosłup.(zaliczyłam juz 3 i nikt mi nie pomógł) Ból promieniuje raz do nóg a raz do rąk powodując drętwienie. Miesiąc temu miałam atak rwy ramiennej i traifłam na pogotowie. Piszę do Państwa ponieważ w moim mieście młoda osoba nie może chorować...Od swojej neurolog usłyszałam że wymyślam choroby, żeby iśc na zwolnienie ponieważ jestem za młoda.( Dodam, że pracuje 9 h nogach i ból jest naprawdę bardzo uciążliwy) Specjalnie na własną rękę zrobiłam zdjęcia żeby zobaczyć co się dzieje. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji i radę co dalej mam robić: szyjny: Odc.C kr ustawiony w tyłopochyleniu. Lordoza szyjna prawie całkowicie zniesiona.Oś długa oraz przestrzenie m-k w odc C kr zachowane. Zaostrzenia krawędzi tylnych trz C5-C7. Piersiowy: Nieznaczne lewowypukłe skrzywienie z rotacją trz kr w odc. Th kr. Kyfoza piersiowa spłycona.Oś długa oraz przestrzenie zachowane.Nieznaczna nierówność blaszek granicznych trz Th6-Th12. Zaznaczona osteofitoza na krawędziach przednich trzonów piersiowych. Lędźwiowy: Na poziomie L4-L5 oraz L5-S1 tyln centralna wypuklina krążka międzykręgowego. Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych na poziomie L2-L3. Pozdrawiam

Aneta 2016-06-29, 10:41