Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Proszę o informacje na temat mojego wyniku MR

Proszę o informacje na temat mojego wyniku MR

Od listopada 2015 roku pojawiły się u mnie silne bóle w lewym biodrze promieniujące do lewj nogi, łydki i stopy. Ból występuje o różnym natężeniu. W trakcie dnia sie nasila. Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th 10-S5 wykazuje na poziomie Th 11/12 dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego modelujące worek oponowy. Na poziomie L4/5 zmiany dehydratacyjne krążka międzykręgowego oraz dokanałowa wypuklina krążka z uciskiem worka oponowego. Ponadto na tym poziomie stwierdza się dokanałową torbiel maziówkową lewego stawu międzykręgowego L4/5 o średnicy ~mm, która uciska tylno- lewoboczną powierzchnię worka oponowego. Na poziomie L5/S1 zmiany dehydratacyjne krążka międzykręgowego oraz pośrodkowa przepuklina krążka z umiarkowanym uciskiem worka oponowego. Zaznaczone zmiany przerostowe wyrostków stawowych kręgów oraz zmiany przerostowe wyrostków stawowych kręgów. W blaszkoach granicznych trzonów kręgów Th11-L2 guzki Schmorola. Rdzeń kręgowy w badanym odcinku oraz włókna ogona końskiego bez zmian.

Mira ( lat 52) 2016-04-13, 21:11