Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Promieniujący ból od prawego pośladka do zewnętrznej części prawego uda

Promieniujący ból od prawego pośladka do zewnętrznej części prawego uda

Dzień dobry! Miesiąc temu po przeniesieniu ciężkich przedmiotów zaczęłam odczuwać dolegliwe opasujące bóle w okolicach pleców, na wysokości łopatek. Po 12 zastrzykach nlpz ból w plecach się zmniejszył, natomiast pojawił się ból w okolicach lędźwi po prawej stronie, promieniujący poprzez prawy pośladek do zewnętrznej części prawego uda. Ból jest ciągły, kłujący a udo boleśnie reaguje na niewielki ucisk a nawet dotyk, często czuję w nim mrowienie. Obecnie biorę trzecią serię zastrzyków nlpz., a ból nie ustępuje. Wykonałam na zalecenie lekarza rodzinnego RTG kręgosłupa lędźwiowego. Oto opis: zaznaczone dotrzonowe wpuklanie powierzchni nośnych trzonów kręgów L4-5-S1/ cechy zmian przeciążeniowych, szczeliny międzytrzonowe bez cech obniżenia. drobne guzki Schmorlla na krawędziach trzonów L2 i uwidocznionych ThTh12 i 11. Zmiany zwyrodnieniowe pod postacią rysujących się osteofitów na krawędziach trzonów kręgów ledźwiowych.
Czy opisane zmiany w RTG mogą być przyczyna aż tak bolesnych dolegliwości. Nie mogę dłużej stać , chodzić, siedzieć z powodu bólu. Najmniej uciążliwe jest dla mnie leżenie na plecach z nogami ugiętymi w kolanach i stopami opartymi o podłoże. Za kilka dni kończy mi się zwolnienie lekarskie - w sumie wykorzystałam 28 dni- nie wyobrażam sobie powrotu do pracy z tak bolący udem. Co dalej robić, gdzie szukać pomocy? Może rehabilitacja, masaże byłyby skuteczniejsze niż leki nlpz.
Dziękuję.

Roksana 2012-12-13, 16:42