Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Problemy z pamięcią i koncentracją przy wodogłowiu

Problemy z pamięcią i koncentracją przy wodogłowiu

Witam serdecznie mam następujący problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić a mianowicie od jakiś 1-2 lat mam bardzo poważne problemy z pamiecią i koncentracją i nie zapamiętuje niektórych czynności i naprawdę staje się już to nie do zniesienia i nie wiem naprawdę co mam zrobić i do tego choruje także na wodogłowie i mam założoną zastawkę w głowię i mam silne bóle w okolicach klatki piersiowej i też nie wiem czy mogą być spowodowane te mocne bóle.Dosyć często budzę się w nocy z bardzo mocnym bólem głowy który naprawdę staje się nie do zniesienia i już mi nawet nie pomagają te leki przeciw bólowe które mi przepisała pani neurochirurg do której chodzę na leczenie i naprawdę nie wiem co ja już mam w takiej sytaucji zrobić i czego to może być przyczyną bo ten ból mi nie ustępuje tylko wręcz się nasila cały czas i ja mam tego wszystkiego dosyć i nie wiem czy ja bym musiał iść do szpitala i na jaki oddział?I kto może mi wypisać skierowanie do szpitala?Pozdrawiam!

Sebastian_22lata 2010-02-17, 09:37

Przyczyną zaburzeń koncentracji i pamięci są zaniki korowo-podkorowe, które zostały opisane w badaniu CT. Zaniki te są skutkiem wodogłowia. Bóle głowy mogą być również przyczyną wodogłowia i jeśli stan ten mimo leczenia się nie poprawia należy rozważyć hospitalizację i wykonanie badań kontrolnych. Skierowanie do szpitala powinien wystawić lekarz prowadzący.

neuron 2010-02-19, 18:21