Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Problemy z pamięcią i koncentracją, drżenia ciała oraz nadmierne pocenie

Problemy z pamięcią i koncentracją, drżenia ciała oraz nadmierne pocenie

Mam następujące problemy:

- z pamięcią (nie pamiętam co mam kupić, chociaż przed samym sklepem rozmawiałem przez telefon o zakupach, pamiętam poprostu bardzo krótko, przez co nie kupię wszystkich produktów, przypomina mi się po odjechaniu od sklepu lub znacznie później), mam zrobić zdjęcia tego i tamtego zrobię tego a o tamtym zapominam i wiele innych przypadków,
- mam problemy z *trzęsieniem się rąk* - drżą, często nie mogę utrzymać kubka w jednej ręce,
- nadmierne pocenie się dłoni(są cały czas wilgotne-mokre) i ciała
- bóle kręgosłupa w okolicy pasa, boli mnie tak jakby kręg i w jego okolicy mięśnie - zwłaszcza gdy podniosę coś cięższego-boli około 2 dni,
- problemy z koncentracją - np. jak prowadzę samochód nie może mnie nic rozpraszać nawet rozmowa z pasażerem,
- czasem mówię takie głupoty że sam po wypowiedzeniu, zastanawiam się do czego ja to powiedziałem,
- trudności z zaśnięciem i ze snem, czasem czuję się jak bym w ogóle nie spał, czasem budzi mnie najmniejszy szmer,czasem otworzę oczy i już nie zasnę chociaż spałem zaledwie 3-5 godz. przez co cały dzień jestem zaspany i nie do życia,
- najchętniej siedział bym w domu i nigdzie nie wychodził,
- obawy o to że mnie ktoś zabije, okradnie, oszuka itp. i wiele innych objawów o których w tym momencie nie pamiętam.

Dodam że miałem Teratoma maturum testis - bez chemii i naświetleń, ale te objawy zaczęły się dużo, dużo wcześniej.

Proszę poradzić mi co to może być - nerwica, zaburzenia układu nerwowego, czy jeszcze coś innego, do jakiego specjalisty się z tym udać.

Daniel 2010-07-24, 19:20

Prawdopodobnie objawy są spowodowane zaburzeniem lękowo-depresyjnym. Jednak warto zasięgnąć porady neurologa albo psychiatry. Trzeba pamiętać, że im wcześniej rozpocznie się leczenie tym szybciej i wcześniej objawy ustąpią.

Tomoo 2010-08-01, 16:50

Witam,
zdiagnozowano coś w tym temacie?

Tonio 2014-02-21, 19:00